Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

15°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Akademia Orlika Turek w finale wojewódzkim turnieju o puchar RP Donalda Tuska

Akademia Orlika Turek w finale wojewódzkim turnieju o puchar RP Donalda Tuska
 

Gimnazjum Nr 1 w Turku a dokładnie Akademia Orlika to zespół, który awansował do finału województwa Wielkopolska w Turnieju Orlika o puchar Premiera RP Donalda Tuska.

W rozgrywkach biorą udział chłopcy urodzeni w latach 2001-2002 i młodsi. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, Orlik przy Gimnazjum nr 1 brał udział w rozgrywkach, które są organizowane w całej Polsce we wrześniu i październiku.
 
A wszystko zaczęło się od pierwszej odsłony (eliminacji gminnych), które w Turku przeprowadzone zostały na orlikowym przy Gimnazjum w dniu 16 września.

reklama

Oto drużyny, które zgłosiły się do eliminacji gminnych i miejsca jakie zajęły:

1. Akademia Orlika I 2. SP nr 1 w Kole 3. Akademia Orlika II 4. Akademia Orlika III
Do I etapu eliminacji wojewódzkich awansowały drużyny zajmujące pierwsze miejsca.

Następnym etapem eliminacji były ćwierćfinały które ponownie zostały rozegrane na Orliku przy Gimnazjum nr 1, do tego etapu dostały się następujące drużyny: Słodków, Akademia Orlika Turek, Przykona, SP Dziadowice oraz ZS Stawiszyn. Niestety na turnieju nie wstawiła się drużyna ze Słodkowa.

reklama

Kolejność końcowa rozgrywek:
1. Akademia Orlika Turek 2. ZS Stawiszyn 3. Przykona 4.SP Dziadowice

Akademia Orlika w Turku wygrała turniej nie przegrywając żadnego meczu i tym samym uzyskała awans do półfinały wojewódzkiego który odbył się w Koninie 25 września.

W półfinale wzięły udział drużyny: ZSP Ślesin, Akademia Orlika Turek,  SP nr 3 w Koninie,  SP Megat i Kawnice, Gołuchów i Błękitni Kotlin.

Po losowaniu drużyny podzielono na 2 grypy które rywalizowały w systemie każdy z każdym, następnie z grupy wychodziły 2 drużyny które grały półfinały i finał. W odróżnieniu od poprzednich turniejów w tym, awans do finału wojewódzkich mogły uzyskać dwie pierwsze drużyny.

Akademia Orlika wyszła z grupy i w półfinale walczyła z drużyna ZSP Ślesin mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Akademia Orlika, mimo że w pierwszej połowie meczu Akademia Orlika przegrywała 0:1. W finale niestety drużyna z Turku uległa zawodnikom SP nr 3 Koninie 1:5. W efekcie zajmując 2 miejsce w turnieju i uzyskała awans do finału wojewódzkiego gdzie będzie reprezentować miasto Turek w zmaganiach piłkarskich. Miejmy nadzieje ze Akademia Orlika Turek wróci z równie zaszczytnym miejscem. Finał odbędzie się w Poznaniu 1 października.

Chcieliśmy zaznaczyć ze nasi zawodnicy są młodsi o rok czy dwa od zawodników z przeciwnych drużyn, co zasługuje na jeszcze większą pochwałę dla dzieci. Jesteśmy bardzo zadowoleni z już osiągniętego sukces jakim jest awans do finału wojewódzkiego, to wielka zasługa dzieci które systematycznie uczestniczą w zajęciach które prowadzimy na Orliku. Zaangażowanie dzieci oraz rodziców w efekcie dało nam ten sukces.

Trenerzy Akademii Orlika
Michał Gaj i Bartłomiej Wiśniewski

Podobne artykuły

Sukces zawodników z Turkowskiego Klubu Karate...

Sukces zawodników z Turkowskiego Klubu Karate na...

02-04-2019
Okradli łódź, powodując 14 000 zł strat

Okradli łódź, powodując 14 000 zł strat

07-10-2014
Niezwykłe spotkanie w SP 1 z pisarzem Łukaszem...

Niezwykłe spotkanie w SP 1 z pisarzem Łukaszem...

10-10-2013

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama