sobota 26 listopada 2022

Leona, Leonarda, Lesławy

2°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Turek Mistrzem Polski

Turek Mistrzem Polski
 

W dniach 23/24 listopada 2012 roku w hali  sportowej w  Mielcu odbyły się kolejne Mistrzostwa Polski Juniorów Polskiej Federacji  Kyokushin Karate i Polskiej Organizacji Shinkyokushin.

Na starcie stanęło blisko 160 zawodników z 30 najsilniejszych klubów  w Polsce. Sędzia głównym zawodów był utytułowany karateka shihan Bogusław Jeremicz 5 dan. Walki o medal były bardzo zaciekłe i widowiskowe tym bardziej, że tym razem walczono o jedno trzecie miejsce, a nie jak dotychczas były dwa trzecie miejsca. Zdobycie nawet brązowego krążka kosztowało nie lada wysiłku od  zawodników , którzy musieli walczyć po 3-4 walki w systemie pucharowym, nie licząc licznych dogrywek. Z uwagi na duża ilość startujących zawody rozgrywano na trzech pełnowymiarowych matach. Reprezentacja Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku i Wielkopolskiego Klubu Kyokushin z Malanowa-kierownik Daniel Pakuła oraz Władysławowskiego Kluby Kyokushin Karate- sensei Sebastiana Szewczyka  i tym razem nie zawiodła, spisując się znakomicie zarówno w konkurencji walk kontaktowych -kumite i kata. Klub z Turku kierowany przez sensei Dariusza Jasiakiewicza  obronił zeszło roczny tytuł drużynowego Mistrza Polski w walkach i kata- gratulujemy. Wyniki poszczególnych zawodników:

reklama

Kata: Michał Czekała - Mistrz Polski, V-ce Mistrz Polski - Norbert Piechota, Weronika Mikosik - Turek, Tobiasz Kopczyński - Malanów, czwarte miejsce Dominik Ast - Tuliszków, Michał Ziemniak - Turek, Artur Maciaszek - Grzymiszew,

Walki: Weronika Mikosik - Mistrz Polski, V-ce Mistrzowie Polski - Gabriela Kolenda, Paweł Dytkowicz -Turek, Anna Mikołajczyk - Kowale Pański, Artur Maciaszek - Grzymiszew, trzecie miejsce - Michał Ziemniak, Igor Gotter, Dominik Bilkowski - Turek, Tobiasz Kopczyński, Paulina Zwolińska - Malanów, Oliwia Duszak, Gracjan Szczepański - Tuliszków, miejsce czwarte wywalczyli Dominik Ast z Tuliszkowa i Cezary Zając  z Turku.

Poza podium znaleźli się następujący zawodnicy - Błaszczyk Kinga, Błaszczyk Krystian, Kinga Wojdyńska, Kacper Grzeszkiewicz, Robert Jurga, Szymona Lewandowski.

Największa rewelacją mistrzostw okazali się dwa 9 letni turkowianie Michał Czekała i Norbert Piechota , którzy w konkurencji do 12 lat zajęli kolejno pierwsze i drugie miejsce wyprzedzając zdecydowanie o dwa lata starszych i doświadczonych zawodników z całej Polski.  Kierownikiem ekipy był utytułowany zawodnik Kamil Więcławek ,a w składach sędziowskich znaleźli się doświadczenie i licencjonowani zawodnicy  sędziowie sensei Waldemar Opitz i Waldemar Mila z Turku . Zawody wsparły samorządy z Turku i Tuliszkowa oraz Zarządu Klubów z Turku i Malanowa  w tym klubowi sponsorzy za co zawodnicy i trenerzy dziękują. Duże podziękowania należą się również sepami Paulinie Sobierackiej 2 kyu  za przygotowanie drużyny kata, która odniosła wspaniały sukces.  Zapraszamy do obejrzenia galerii ze zdjęciami z tych mistrzostw na stronie www.karate.turek.net.pl.

reklama

Opr. T. Nowaczyk

2
3
4
5

Podobne artykuły

"Aniołkowe Granie" w Specjalnym Ośrodku...

20-12-2021
Karatecy na szkoleniu w ramach Nocy Samurajów

Karatecy na szkoleniu w ramach Nocy Samurajów

10-10-2016
Wesprzyj 22. Finał WOŚPu!

Wesprzyj 22. Finał WOŚPu!

25-11-2013

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama