środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Puchar dla OSP Turek, pieniądze dla WOŚP

Puchar dla OSP Turek, pieniądze dla WOŚP
 

W sobotę 5 stycznia w Turku odbył się "I Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Powiatu Tureckiego w Halowej Piłce Nożnej na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". Impreza miała na celu pozyskanie pieniędzy na ten szczytny cel, a z piłkarskiego triumfu mogli cieszyć się zawodnicy teamu OSP Turek oraz zdobywcy kolejnych miejsc na podium - Orły Dodika i reprezentanci Lokalnego Porozumienia Samorządowego.

Wydarzenie gościła hala widowiskowo-sportowa przy ulicy Parkowej. Każda skłonna przystąpić do rywalizacji drużyna - w skład której nie mogły wchodzić osoby zrzeszone w OZPN w ostatnich 3 latach - zobowiązana była do wniesienia wpisowego w wysokości 300 zł. Pozyskane w ten sposób pieniądze przekazane zostaną Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Na taki krok zdecydowało się ogółem 9 teamów, ale ostatecznie jeden z zespołów (My po gitarę) nie został dopuszczony do rozgrywek. 

reklama

GRUPA A

wyniki spotkań drużyna punkty miejsce
Cisew – OSP Turek 2:6 OSP Turek 3 I
Cisew 0 II
My po gitarę* - -

GRUPA B

wyniki spotkań drużyna punkty miejsce

PO – PSL 0:2
Orły Dodika – PO 7:2
PSL – Orły Dodika 2:5

Orły Dodika 6 I
PSL 3 II
PO 0 III

GRUPA C

reklama
wyniki spotkań drużyna punkty miejsce
RiP – TS 1:4
LPS – RiP 4:0
TS – LPS 2:4
LPS 6 I
TS 3 II
RiP 0 III

Półfinały:
OSP Turek – PSL 6:1
Orły Dodika – TS 7:0
LPS – Cisew 2:2 (k. 3:2)

W finałach trzy najlepsze teamy zmierzyły się z sobą w systemie potyczek „każdy z każdym”.

Orły Dodika – OSP Turek 3:5
LPS – Orły Dodika 3:3
OSP Turek – LPS 3:1

Podsumowania imprezy i wręczenia pamiątkowych pucharów i dyplomów dokonali: Bożena Cesarz – szefowa sztabu WOŚP w Turku, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego - Marek Górski i dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji – Krzysztof Kolenda. Z indywidualnego sukcesu mógł cieszyć się król strzelców zawodów – Waldemar Ogrodowczyk (9 goli). Piłkarskie potyczki sędziowali: Stanisław Ćwiek, Andrzej Wojtkowiak, Janusz Modrzejewski i Grzegorz Łakomicki, a obsługę medyczną zapewniła Anna Majda.

W czasie zakończenia charytatywnej imprezy doszło do niewielkiego incydentu. Z sali musiało zostać wyproszonych kilkoro zawodników nie dopuszczonej do zmagań drużyny My po gitarę. Zasiadający na trybunach panowie postanowili głośno wyrazić swój sprzeciw wobec wcześniejszych decyzji Organizatorów, ci z kolei nie mogli tolerować m.in. spożywania przez niedoszłych uczestników zmagań alkoholu na terenie obiektu sportowego .

AW

2
3
4
5
6
7
Miejsce III - LPS8
Miejsce II - Orły Dodika9
Miejsce I - OSP Turek10
Król strzelców - Waldemar Ogrodowczyk (Orły Dodika)11
12

Podobne artykuły

"Aniołkowe Granie" w Specjalnym Ośrodku...

20-12-2021
Wybory 2018: Bińkowski pokona Antosika?...

Wybory 2018: Bińkowski pokona Antosika? NIEZALEŻNI...

19-09-2018
Wybory 2018: LPS i RiP startują razem

Wybory 2018: LPS i RiP startują razem

13-09-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama