Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Karate: Konfrontacja dwóch województw

Karate: Konfrontacja dwóch województw
 

W dniu 18 maja w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku odbył się Puchar Regionów Kyokushin Karate w walkach kontaktowych. Na macie stanęły naprzeciw siebie reprezentację województwa Kujawsko-Pomorskiego i Wielkopolski. Stoczono blisko 70 pojedynków z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe do 18 lat.

Licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać kyokushin na bardzo wysokim poziomie. Walki były bardzo wyrównane, zacięte, widowiskowe, o brawurowym przebieg nie rzadko kończyły się widowiskowymi nokautami. Obie reprezentacje były oceniane przez dwa profesjonalne składy sędziowskie, które przyznawały punkty za wygrany pojedynek dwa, a za remis jeden punkt. Każdy zawodnik musiał stoczyć dwa pojedynki.

reklama

W składzie reprezentacji Wielkopolski znaleźli się między innymi karatecy z klubu w Turku w osobach Sebastian Gebler (jedna walka wygrana jedna przegrana), Stanisław Michalak (wygrana i remis), Hubert Wasilewski (dwie walki przegrane), Martyna Jaroma (dwie przegrane), Gabriela Kolenda (jedna wygrana i remis), Kacper Grześkiewicz (dwie wygrane), Dominik Bilkowski (dwie przegrane - jedna przez niezdolność), Weronika Mikosik (jedna wygrana i przegrana), Aleksandra Ptak (jedna wygrana i przegrana), Paweł Dytkowicz (jedna przegrana i wygrana), Michał Ziemniak (dwie wygrane), Robert Jurga (przegrana i wygrana), Dominik Ast (wgrana i remis), Oliwia Duszak (przegrana i wygrana), Rafał Gębalski (dwie przegrane), Bartosz Kasprzak (dwie przegrane), Gracjan Szczepański (dwie przegrane), klub Malanowa Marcel Górski (dwie przegrane), Tobiasz Kopczyński (wygrana i remis), Szymon Lewandowski (dwie wygrane), Wiktor Nowicki (wygrana i remis), Paulina Zwolińska (dwa remisy), Klubu Władysławowa Sebastian Szmagaj (przegrana i wygrana), Krystian Sobiś (wygrana i przegrana), Krystian Błaszczyk (wygrana i przegrana walka). Wielkopolskę reprezentowały też kluby z Kalisza i Poznania oraz Koła.

Zawody otworzyła Wiceprzewodnicząca Rady Miasta w Turku Joanna Maciejewska i Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku Ryszard Grzeszkiewicz. Sędzią głównym był shihan Bogusław Jeremicz 5 dan Prezes Polskiej Federacji Kyokushin Karate, lekarzem zawodów był płk Krzysztof Komorowski z Bydgoszczy.

Sponsorami zawodów byli Urząd Miasta w Turku, firma Obe-Trans, sklep sportowy Turek ulica 3-go Maja, Polska Federacja Kyokushin Karate, Ochotnicza Straż Pożarna w Turku. Podziękowania dla wszystkich członków Klubu Sportów i Sztuk Walk za pomoc i zaangażowanie w organizację tych wspaniałych zawodów. Galeria zdjęć do obejrzenia na www.karate.turek.net.pl

materiał prasowy

2
3
4

Podobne artykuły

Miliony dla strażaków. Promesy na modernizację...

Miliony dla strażaków. Promesy na modernizację remiz...

14 lip.
Tuliszków. Bartosik z dobrą nowiną dla OSP

Tuliszków. Bartosik z dobrą nowiną dla OSP

8 st.
Lokalny rekord w resuscytacji kolejny raz pobity!

Lokalny rekord w resuscytacji kolejny raz pobity!

16-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama