poniedziałek 16 lipca 2018

Eustachego, Mariki, Mirelli

reklama

ALSA: Powrócił z Tajwanu, aby w Turku prowadzić warsztaty

ALSA: Powrócił z Tajwanu, aby w Turku prowadzić warsztaty - foto: A. Pacyna
foto: A. Pacyna 

Hubert Tas to artysta, producent, dj, nauczyciel muzyki (m.in. przez kilka lat związany z Republiką Rytmu, współautor 4 albumów [Passion, music, hip-hop (2011) / Time To Build (2013) / Roots (2015) / Mechanism (2016)]. Absolwent polskiej edycji Red Bull Music Academy Bass Camp 2012. Wicemistrz i II Wicemistrz Świata DJ-ów IDA w kategorii Show (2011, 2016), 2-krotny Mistrz Polski w tej samej kategorii (2011, 2016). Tas co roku prowadzi warsztaty kompozycji i aranżacji muzycznej podczas ALSA i SCABB. W tym roku wrócił specjalnie z Tajwanu, aby uczyć turkowian, jak tworzyć muzykę.

Dziennikarze Przystani: Słyszeliśmy, że po ostatniej wizycie w Turku wiele podróżowałeś po świecie. Gdzie jeszcze prowadzisz zajęcia?

reklama

Hubert Tas: W ostatnim czasie miałem dużo szczęścia. Znalazłem w Rosji i Ukrainie, a od dwóch lat jeżdżę też do Tajwanu. Prowadzę też warsztaty didżejskie dla seniorów w Poznaniu. Ciągle coś się dzieje i mnie to cieszy bo uwielbiam uczyć.

DP: Jak ci idzie praca z seniorami? Szybko łapią?

HT: Projekt "Dziadek do gramofonu" trwa 3 lata i w zeszłym tygodniu mieliśmy finał ostatniej edycji. Wiadomo, na początku były obawy, gdyż dotychczas miałem zajęcia tylko z młodymi osobami, czy dzieciakami. Ze starszymi osobami trzeba mieć inny kontakt, ale na szczęście szybko udało się zbić ten mur niepewności i znaleźliśmy wspólny język. Wyszło zupełnie inaczej, niż się spodziewałem, ponieważ technologia nie stanowiła dla nich bariery.

reklama

DP: Jak to jest, że pojawiasz się u nas regularnie od kilku lat?

HT: Faktycznie, uczestniczę w SCABBie dobrych parę lat. Bałem się, że Jacek powie mi w pewnym momencie, że rezygnujemy z tych zajęć na rzecz innych. Ale łączy nas przyjaźń, przez to, że już parę lat pracujemy razem i to też sprawia, że dobrze się czujemy w swoim towarzystwie i chcemy ze sobą współpracować. Ja z Azji wróciłem specjalnie na SCABB. Zostałbym tam dłużej, ale ten festiwal jest dla mnie ważny i zawsze rezerwuję sobie na to czas.

DP: Czyli specjalnie wróciłeś z drugiego końca świata do Turku?

HT: Tak, wróciłem na kilka miesięcy i zapełniłem sobie kalendarz zajęć od SCABBu zaczynając - rok rocznie rezerwuję czas na to żeby przybyć do Turku. Do Azji wrócę w listopadzie i tym razem na dłużej - ale jeśli Jacek zadzwoni z pytaniem o następną edycję bez wahania się pojawię.

DP: Czego możemy się spodziewać z Twojej strony na tegorocznym finale?

HT: Będziemy się starali przebić zeszłoroczny występ, choć będzie nieco trudniej, bo dysponujemy nieco mniejszą grupą uczestników. Będziemy starali się pokazać że to co robimy można śmiało porównać do... gry na klasycznych instrumentach. Mamy też plan, jak wciągnąć widza, aby się przekonał czym jest tak naprawdę turntablism. Podobnie jak rok temu, spróbujemy przekazać ciekawe brzmienia.

DP: Dziękujemy za rozmowę.

Rozmawiała Zuzanna Szczepocka

Podobne artykuły

Przystań wykuwa nowe talenty

Przystań wykuwa nowe talenty

30-10-2017
Wideo: Orkiestra pod batutą DJa oraz spektakl...

Wideo: Orkiestra pod batutą DJa oraz spektakl...

23-10-2017
Już jutro: W Przystani Kultura i Sztuka tylko...

Już jutro: W Przystani Kultura i Sztuka tylko przez...

20-10-2017
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama