niedziela 27 września 2020

Damiana, Mirabeli, Wincentego

reklama

ALSA: Powrócił z Tajwanu, aby w Turku prowadzić warsztaty

ALSA: Powrócił z Tajwanu, aby w Turku prowadzić warsztaty - foto: A. Pacyna
foto: A. Pacyna 

Hubert Tas to artysta, producent, dj, nauczyciel muzyki (m.in. przez kilka lat związany z Republiką Rytmu, współautor 4 albumów [Passion, music, hip-hop (2011) / Time To Build (2013) / Roots (2015) / Mechanism (2016)]. Absolwent polskiej edycji Red Bull Music Academy Bass Camp 2012. Wicemistrz i II Wicemistrz Świata DJ-ów IDA w kategorii Show (2011, 2016), 2-krotny Mistrz Polski w tej samej kategorii (2011, 2016). Tas co roku prowadzi warsztaty kompozycji i aranżacji muzycznej podczas ALSA i SCABB. W tym roku wrócił specjalnie z Tajwanu, aby uczyć turkowian, jak tworzyć muzykę.

Dziennikarze Przystani: Słyszeliśmy, że po ostatniej wizycie w Turku wiele podróżowałeś po świecie. Gdzie jeszcze prowadzisz zajęcia?

reklama

Hubert Tas: W ostatnim czasie miałem dużo szczęścia. Znalazłem w Rosji i Ukrainie, a od dwóch lat jeżdżę też do Tajwanu. Prowadzę też warsztaty didżejskie dla seniorów w Poznaniu. Ciągle coś się dzieje i mnie to cieszy bo uwielbiam uczyć.

DP: Jak ci idzie praca z seniorami? Szybko łapią?

HT: Projekt "Dziadek do gramofonu" trwa 3 lata i w zeszłym tygodniu mieliśmy finał ostatniej edycji. Wiadomo, na początku były obawy, gdyż dotychczas miałem zajęcia tylko z młodymi osobami, czy dzieciakami. Ze starszymi osobami trzeba mieć inny kontakt, ale na szczęście szybko udało się zbić ten mur niepewności i znaleźliśmy wspólny język. Wyszło zupełnie inaczej, niż się spodziewałem, ponieważ technologia nie stanowiła dla nich bariery.

reklama

DP: Jak to jest, że pojawiasz się u nas regularnie od kilku lat?

HT: Faktycznie, uczestniczę w SCABBie dobrych parę lat. Bałem się, że Jacek powie mi w pewnym momencie, że rezygnujemy z tych zajęć na rzecz innych. Ale łączy nas przyjaźń, przez to, że już parę lat pracujemy razem i to też sprawia, że dobrze się czujemy w swoim towarzystwie i chcemy ze sobą współpracować. Ja z Azji wróciłem specjalnie na SCABB. Zostałbym tam dłużej, ale ten festiwal jest dla mnie ważny i zawsze rezerwuję sobie na to czas.

DP: Czyli specjalnie wróciłeś z drugiego końca świata do Turku?

HT: Tak, wróciłem na kilka miesięcy i zapełniłem sobie kalendarz zajęć od SCABBu zaczynając - rok rocznie rezerwuję czas na to żeby przybyć do Turku. Do Azji wrócę w listopadzie i tym razem na dłużej - ale jeśli Jacek zadzwoni z pytaniem o następną edycję bez wahania się pojawię.

DP: Czego możemy się spodziewać z Twojej strony na tegorocznym finale?

HT: Będziemy się starali przebić zeszłoroczny występ, choć będzie nieco trudniej, bo dysponujemy nieco mniejszą grupą uczestników. Będziemy starali się pokazać że to co robimy można śmiało porównać do... gry na klasycznych instrumentach. Mamy też plan, jak wciągnąć widza, aby się przekonał czym jest tak naprawdę turntablism. Podobnie jak rok temu, spróbujemy przekazać ciekawe brzmienia.

DP: Dziękujemy za rozmowę.

Rozmawiała Zuzanna Szczepocka

Podobne artykuły

Spektakl

Spektakl "Ludzie Ludziom" na bis przyciągnął wielu...

15-09-2019
Powtórka spektaklu

Powtórka spektaklu "Ludzie Ludziom" już jutro - nie...

13-09-2019
Wideo: Spektakularne zakończenie ALSA! Czyli...

Wideo: Spektakularne zakończenie ALSA! Czyli jak...

12-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama