Zbiórka dla OSP Międzylesie. Zebrano 4350 zł czyli 54% !!! POMAGAMY !!!

piątek 05 czerwca 2020

Bonifacego, Kiry, Waltera

reklama

Na miejskie bilbordy 9400 zł, a na szkoły...?

Na miejskie bilbordy 9400 zł, a na szkoły...? - foto: Nomad Soul - Fotolia.com
foto: Nomad Soul - Fotolia.com 

Krótko i na temat. Bo uważam, że tak trzeba z naszą władzą. Ze względu na ilość obowiązków rzadko wypowiadam się w oficjalnej formie na naszym portalu, jednak po przeczytaniu ostatniego wpisu na Shoutboxie moja osobista czara goryczy się przelała.

Kilka dni temu przeczytałem wpis dodany przez Czytelników na naszy portal. I jestem poirytowany. Wpis zachęca do wpłacania pieniędzy na konto fundacji, w ramach zbiórki dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku na zakup ławek i krzeseł dla szkoły. Nie jestem przeciwnikiem zbiórek publicznych, gdyż to indywidualna sprawa każdego, czy chce pomagać, czy nie. Ale w takim razie pytam: po co nam władza, która zbiera podatki i nie potrafi ich umiejętnie zagospodarować?

reklama

No właśnie. Bo na co na przykład idą nasze podatki...

Tymczasem Urząd Miejski wydaje 9400 zł na kampanię „Turek – działamy skutecznie”. To ja się pytam: jak to miasto działa skutecznie, jeżeli fundacja z Warszawy musi organizować zbiórki na podstawowe wyposażenie szkół?

Odnośnie kampanii Urzędu Miejskiego: jeżeli władza uważa, że mieszkańcy nie widzą poprawy jakości życia po pozyskaniu pieniędzy na aż 33 inwestycje, to jest to po prostu klęska tejże władzy. Wystarczy zadać sobie jedno zasadnicze pytanie: jak poprawiła się jakość mojego/Twojego życia po zyskaniu tych dotacji?

reklama

Tutaj nie pomoże wydawanie naszych pieniędzy na plakaty i bilbordy. A kampania władz miasta powinna brzmieć „Promujemy siebie sami – za publiczne pieniądze”.

Na koniec jeszcze uwaga do ludzi śmiejących się do nas (z nas?) na bilboardach TS. Za koszt Państwa kampanii związanej z 20-leciem Towarzystwa, można by odnowić niejedną klasę, pracownię dydaktyczną czy też sfinansować więcej stypendiów dla młodzieży szkolnej.  

Michał Sidorowicz

Podobne artykuły

Gm. Turek. Płatne reklamy na ogrodzeniach...

Gm. Turek. Płatne reklamy na ogrodzeniach szkół?...

21-11-2017
Turek: Oświata w remoncie

Turek: Oświata w remoncie

04-08-2017
Turkowska edukacja po reformie. Co się zmieni?

Turkowska edukacja po reformie. Co się zmieni?

11-02-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama