sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

12°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Wojna polsko-ruska, czyli jak zabijać to tylko w Norwegii/Wojciech Sienkiewicz

Wojna polsko-ruska, czyli jak zabijać to tylko w Norwegii/Wojciech Sienkiewicz - Źródło: sxc.hu / Stephen Davies
Źródło: sxc.hu / Stephen Davies 

Mam takie marzenie, żeby poprowadzić cykl wykładów pod tytułem „What a fuck?”, traktujących o tym, co się dzieje na świecie i z ludźmi na nim egzystującymi.  Niestety jestem zbyt „maluczki” i nie posiadam tak zwanych „pleców”, dzięki którym mógłbym zadać w.w. pytanie. Na szczęście istnieją inne źródła przekazu.

Nie potrafię zrozumieć, dlaczego po ziemi chodzą tacy ludzie, którzy nie zastanawiają się nad konsekwencjami, tylko zatracają się we własnej głupocie. Dlatego na początek chciałbym zadać kilka pytań: Dlaczego zwolennicy Radia Maryja oraz największej partii opozycyjnej nie krzewią wartości chrześcijańskich i tolerancji, tylko język nienawiści? Dlaczego kiedy tylko coś im się nie spodoba, to od razu przechodzą do ataku słownego oraz fizycznego? Czyżby Jezus Chrystus nauczał właśnie takiej postawy? A gdzie idea „zło dobrem zwyciężaj”? Nie ma zastosowania? Czy to tylko slogan reklamowy? – do przemyślenia przez czytelników oraz zwolenników Radia M.

reklama

A teraz jak to powiedział Jezus w Kanie Galilejskiej: Coś z zupełnie innej beczki (to żart, a nie atak na wiarę).

Bardzo lubię oglądać kanał informacyjny, który jest znienawidzony, tak jak jego stacja matka, przez hordy moherowych beretów i ich naczelnego wodza Ojca Dyrektora. Kiedy więc owa stacja pokazała fragment przemówienia Antoniego Macierewicza, który stwierdził, że 10.04.2010 roku Rosja wypowiedziała Polsce wojnę, nie mogłem uwierzyć i przecierałem oczy ze zdumienia. Ten oto, podobno wykształcony człowiek, wybrany w wolnych wyborach na przedstawiciela naszego narodu, kompromituje zarówno siebie, jak i cały kraj. Nie twierdzę, że nie spotkała nas tragedia w Smoleńsku, gdzie zginęło wielu porządnych ludzi, choćby śp.o. Józef Joniec (wtedy prezes stowarzyszenia „Parafiada”), a nie tylko Lech Kaczyński z małżonką… Ale ludzie, trochę ogłady by się przydało, prawda? Mówienie o tym, że jesteśmy w stanie wojny to już przesada. Owszem to, co robi Rosja w sprawie śledztwa smoleńskiego to też jakiś żart, jednakże praktyczne wzywanie do walki to już chyba lekka paranoja. Tylko dobre wychowanie nie pozwala mi używać w tym miejscu wulgaryzmów.  

Na szczęście mamy Norwegię. Oazę zabójców. Eden morderców. Dlaczego? Bo jeżeli człowiek, który zabił 77 osób i nie czuje się winny tych zabójstw ma dostać najwyższy wymiar kary w postaci 21 lat więzienia, to dochodzę do wniosku, że jak zabijać, to tylko w Norwegii. Andreas Brevik nie czuje się winny, ponieważ wie, że po wyjściu na wolność będzie miał około pięćdziesiątki na karku i przez ten czas wymyśli taki patent, że zabije jeszcze, co najmniej setkę obywateli. Mało tego! Brevik może w ogóle nie pójść do więzienia, a w najgorszym wypadku trafi on do celi z plazmowym telewizorem! Jak to w ogóle jest możliwe? Mi się to w głowie nie mieści. W Polsce, Łódzki sąd apelacyjny utrzymał karę dożywotniego więzienia dla Ryszarda Cyby, który zastrzelił pracownika łódzkiego biura PiS, a drugiego ranił nożem. Co łączy obu panów? Obaj nie czują się winni. Co dzieli? Wyrok.

reklama

Polskę i Norwegię dzieli Bałtyk i różnice w zarobkach. Dodatkowo sposób życia i system sądowniczy. Chyba wyjadę do Norwegii na wakacje i zabiorę ze sobą niektórych przedstawicieli naszego narodu. Bo jak zabijać, to tylko w Norwegii.

Wojciech Sienkiewicz

Podobne artykuły

Rusza Turkowska Karta Mieszkańca. Jak złożyć...

Rusza Turkowska Karta Mieszkańca. Jak złożyć wniosek?

02-03-2020
Uczcili pamięć ofiar zbrodni w Katyniu

Uczcili pamięć ofiar zbrodni w Katyniu

13-04-2018
Turkowskie PiS na obchodach 8 rocznicy...

Turkowskie PiS na obchodach 8 rocznicy katastrofy...

13-04-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama