poniedziałek 20 września 2021

Eustachego, Faustyny, Renaty

6°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Referendum: Apel do mieszkańców Gminy Turek

Referendum: Apel do mieszkańców Gminy Turek - ˆ Alex_Mac - Fotolia.com
ˆ Alex_Mac - Fotolia.com 

Referendum: Apel do mieszkańców Gminy Turek

Szanowni Mieszkańcy Gminy!

reklama

26 stycznia 2014 roku w naszej gminie odbędzie się referendum w sprawie odwołania Rady Gminy Wiejskiej Turek. Jako przedstawiciele inicjatywy referendalnej, zwracamy się do Państwa z apelem o wzięcie w nim udziału. Być może nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z powagi zaistniałej sytuacji – Rada Gminy poprzez swoje działania doprowadziła do sytuacji, w której mieszkańcy i ich problemy stały się dla niej sprawami drugorzędnymi. Radni prowadzą wojnę z Wójtem, w której nasze problemy wykorzystuje się jako elementy bezpardonowej walki politycznej.

Jako mieszkańcy Gminy nie akceptujemy takich działań!

Jako mieszkańcy gminy nie możemy tolerować „rozgrywek politycznych” naszym kosztem. Musimy pokazać obecnym i przyszłym radnym, że na pierwszym miejscu stawiamy interes gminy, a nie poszczególnych partii i ugrupowań politycznych. Polityczne manewry można przeprowadzać w Warszawie na szczytach władzy, a w naszej gminie wszyscy muszą współpracować dla lokalnej społeczności. Każdy kandydat na wójta i radnego musi zrozumieć i pamiętać o tym, że nasza społeczność jest zorganizowana i zdeterminowana do działania.

reklama

Spór o kanalizację, który jest przyczyną inicjatywy referendalnej, jest tylko „wierzchołkiem” góry problemów w naszej gminie. Wieloletnie zaniedbania w infrastrukturze niemal każdej wioski czy osiedla, wymagają konkretnych inwestycji. Kanalizacja, szkoły, place zabaw, drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie - to problemy nas wszystkich. Kwestie te nie zostaną rozwiązane przy ciągłych walkach i wzajemnym blokowaniu decyzji pomiędzy Wójtem i Radą Gminy.

Radni jako nasi przedstawiciele, muszą pamiętać, że działają w interesie wyborców a nie liderów swoich ugrupowań!

  • Oczekujemy współpracy radnych z Wójtem!
  • Chcemy wspólnego planu rozwoju naszej gminy!
  • Żądamy, aby Wójt i Rada zajęli się pozyskiwaniem dodatkowych środków na realizację inwestycji w naszej gminie!
  • Nasi przedstawiciele niech reprezentują nas, a nie interesy ugrupowań politycznych!
  • Gmina Turek powinna być wolna od walki politycznej.

 

  • Każdy głos oddany w referendum jest potwierdzeniem naszych praw do wypowiadania swoich opinii.
  • Nasz udział w Referendum to nie tylko prawo do zabrania głosu, ale obowiązek wypowiedzenia swojej opinii w istotnych dla naszej społeczności sprawach.
  • Jeżeli uważasz, że Rada Gminy nie reprezentuje Twoich interesów – pokaż to oddając swój głos w Referendum.
  • Referendum jest jedynym narzędziem demokracji, który pozwala na wypowiedzenie się w kwestiach istotnych dla obywateli. Skorzystaj z prawa jakie daje ci demokracja i weź udział w Referendum.
  • Musimy pokazać, ze jako społeczeństwo potrafimy korzystać z narzędzi demokracji.

Inicjatywa referendalna

www.referendum.turek.pl

*tytuł pochodzi od redakcji

Podobne artykuły

Referendum w Tuliszkowie do kosza. Burmistrz...

Referendum w Tuliszkowie do kosza. Burmistrz...

21 czerw.
Referendum odwoławcze w Tuliszkowie 20 czerwca....

Referendum odwoławcze w Tuliszkowie 20 czerwca....

6 maj.
W Skęczniewie wybudują kanalizację i przydomowe...

W Skęczniewie wybudują kanalizację i przydomowe...

16 kw.
reklama
reklama
reklama