Ostrzegamy przed silnym wiatrem dla Turku i powiatu. Powieje do 110 km/h

poniedziałek 24 luty 2020

Boguty, Bogusza, Macieja

reklama

Mieszkańcy kontra dostawczaki. Kto zapłaci za zniszczoną nawierzchnię?

Mieszkańcy kontra dostawczaki. Kto zapłaci za zniszczoną nawierzchnię?
 

Czy warto nagłaśniać akty wandalizmu? Czy obrona wspólnego mienia to czepianie się? Dlaczego mamy ponosić koszty czyjegoś lenistwa?

Deptak „na górniczym osiedlu” dzięki ławkom i zielni jest miejscem spacerów i spotkań od młodzieży po staruszków. Niestety, miejsce to jest praktycznie każdego ranka dewastowane przez plemię „mi to wolno, bo dostawczak jestem”.

reklama

To specyficzny gatunek, którego nie obowiązują zasady współżycia w społeczeństwie. Samochodami dostawczymi jeżdżą po chodniku, uniemożliwiają normalne poruszanie się. Na kostce są już plamy oleju, miejscami jest on popękana, a po zimie, czy większych opadach, powstaną dziury, bo będzie się zapadać.

Miejscami można zauważyć „pofalowanie” do niedawna prostej powierzchni. Towar można dostarczać nie podjeżdżając ciężarówką po drzwi sklepu, co udawania część firm.

Pomimo wakacji jakaś osoba typu gospodarz miasta zainteresuje się problemem? Bo dlaczego mamy wydawać nasze pieniądze na remont chodnika? Dlaczego ktoś bezkarnie ma niszczyć nasze mienienie?

reklama

Niech gospodarz wystąpi do firm o naprawie powstałych już szkód. Może to nauczy szacunku do wspólnego dobra. Poniżej kilka zdjęć dokumentujących powyższy tekst.

Dariusz Walaszek

Podobne artykuły

Nowy chodnik wzdłuż bloku przy ul. Wyszyńskiego

Nowy chodnik wzdłuż bloku przy ul. Wyszyńskiego

06-11-2019
Głuchów: Mają nowy chodnik przy W471 za 1,8 mln

Głuchów: Mają nowy chodnik przy W471 za 1,8 mln

11-10-2018
Malanów: Wsparli remont Łąkowej i budowę...

Malanów: Wsparli remont Łąkowej i budowę chodnika w...

03-08-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama