piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

List otwarty do mieszkańców miasta Turku

List otwarty do mieszkańców miasta Turku
 

Szanowni Państwo!

W późnych godzinach popołudniowych, już prawie wieczornych, w piątek 21 listopada, otrzymałem od mojego konkurenta Romualda Antosika odpowiedź na zaproszenie do debaty. Napisanie odpowiedzi zabrało mu trzy dni. Odpowiedź jest negatywna. Nie weźmie udziału w debacie. Przez trzy dni nikt się z nami nie kontaktował, nie próbował ustalać warunków debaty. Pisana była odpowiedź. Trzy dni. 

reklama

W tym czasie wynajęliśmy salę. Przygotowaliśmy zaproszenia i plakaty. Znaleźliśmy prowadzącego debatę. Zaprosiliśmy mieszkańców Turku. Wszystko na nic.

Mam ogromny zaszczyt reprezentować ponad 3 tysiące Turkowian, którzy oddali na mnie swe głosy w pierwszej turze wyborów. Odrzucenie debaty przez Antosika jest wyrazem lekceważenia tej bardzo licznej grupy mieszkańców Turku. Nic tego nie tłumaczy.

Ta debata była dla mnie bardzo ważna. Chciałem podczas niej zapytać kandydata Antosika o kilka ważnych spraw. Choćby o to, skąd weźmie kilkadziesiąt milionów złotych na proponowane przez siebie zadania? Jak zamierza zasilić w ciepło Turek za kilka lat, gdy nie będzie już Elektrowni „Adamów”? Dlaczego nie udało się przez minione cztery lata zrobić niczego w Turku wspólnie z Powiatem, w którym on był Sekretarzem? Tego się już nie dowiemy.

reklama

Debaty są świetnym sposobem na dokładniejsze poznanie przez wyborców kandydatów i ich programów. Tego typu konfrontacje odbywają się niemal na całym świecie i to właśnie przed decydującymi rozstrzygnięciami, gdy na placu boju pozostają najważniejsi konkurenci.

Wiem, że wielu wyborców miało ogromne oczekiwania wobec tej debaty. Wiele osób chciało po raz pierwszy posłuchać programu mojego konkurenta, usłyszeć co ma Turkowi do zaoferowania. Wiele osób po prostu ciekawiła konfrontacja naszych poglądów. Wielka szkoda, że nadzieje mieszkańców zostały zawiedzione.

Bez odpowiedzi pozostaną pytania, czy kandydat na burmistrza Miasta nie chce debaty, czy też nie zna odpowiedzi na pytania o przyszłość Miasta.

Debata miała służyć Naszemu Miastu i jego mieszkańcom. Ufam, że zachowanie mego konkurenta w tej sprawie zostanie przez Państwa właściwie ocenione 30 listopada.

Z poważaniem

Zdzisław Czapla
Burmistrz Miasta Turku

P.S. Mimo wszystko zapraszam Państwa w poniedziałek 24 listopada o godz. 17.00 do Hali Widowiskowo – Sportowej. Może jednak mój konkurent przyjdzie? 

Podobne artykuły

Dwa Listy Otwarte Grona Nauczycielskiego ZSR a...

Dwa Listy Otwarte Grona Nauczycielskiego ZSR a ich...

26-12-2019
List otwarty pedagogów z ZSR CKP do Zarządu...

List otwarty pedagogów z ZSR CKP do Zarządu Powiatu

11-12-2019
List otwarty mieszkańców osiedla Leśna do Pana...

List otwarty mieszkańców osiedla Leśna do Pana...

21-01-2019
reklama
reklama
reklama