niedziela 20 września 2020

Eustachego, Faustyny, Renaty

reklama

Poseł Bartosik na Dożynkach Prezydenckich

Poseł Bartosik na Dożynkach Prezydenckich
 

W Spale, 11 września miały miejsce Dożynki Prezydenckie. W obchodach wziął udział poseł Prawa i Sprawiedliwości z powiatu tureckiego Ryszard Bartosik. W ich trakcie spotkał się z pierwszą parą – Andrzejem Dudą i Agatą Kornhauser-Dudą, ministrem rolnictwa Krzysztofem Jurgielem, a także z Delegacją Wieńcową Województwa Wielkopolskiego.

Święto Plonów poprzedziło złożenie kwiatów przed kamieniem upamiętniającym Kamilę Skolimowską, natomiast jego głównym punktem była msza odprawiona w Kaplicy Polowej Armii Krajowej.

reklama

Ceremonia dożynkowa odbyła się na stadionie Centralnego Ośrodka Sportu, a bezpośrednio po niej przemówienie wygłosił Andrzej Duda. Podkreślił, iż „ My wszyscy (...) dzięki pracy polskich Rolników, jesteśmy z polskiej żywności tak ogromnie dumni i słuchamy, gdy jest ona chwalona praktycznie wszędzie tam, gdzie jest dostępna na świecie".

Prezydent zaznaczył również 89-letnią tradycję Dożynek, którą zapoczątkował Ignacy Mościcki.

 

reklama

* tytuł pochodzi od redakcji

Podobne artykuły

Wideo: Kolej + i rządowe fundusze tematem...

Wideo: Kolej + i rządowe fundusze tematem...

5 wrz.
Dożynki w Janiszewie, Tuliszkowie i...

Dożynki w Janiszewie, Tuliszkowie i Władysławowie....

1 wrz.
Dożynki 2020. W Malanowie dziękowali za plony

Dożynki 2020. W Malanowie dziękowali za plony

25 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama