wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

9°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Stanowisko SLD: Sprzeciwiamy się ratyfikacji umowy CETA, nie dla TTIP

Stanowisko SLD:  Sprzeciwiamy się ratyfikacji umowy CETA, nie dla TTIP
 

Postrzegamy rozwój światowego handlu jako pozytywne zjawisko, wymiana towarów i usług na równoprawnych zasadach prowadzi do rozwoju, który przejawia się chociażby w powstawaniu dobrze płatnych miejsc pracy. W związku z negocjacjami TTIP oraz umową CETA dostrzegamy jednak zagrożenia płynące dla obywateli Polski oraz Unii Europejskiej w następujących obszarach: zaniżanie standardów europejskich dotyczących towarów i usług, ochrony danych osobowych, ekologii, czy też praw pracowniczych i konsumenckich.

Stanowczo opowiadamy się przeciwko jakimkolwiek praktykom dumpingowym, dzięki którym rządy państw i komercyjne przedsiębiorstwa będą mogły czerpać korzyści kosztem dumpingu socjalnego czy też ekologicznego.

reklama

Szczególnie mocno wyrażamy sprzeciw wobec wprowadzania mechanizmu ISDS do międzynarodowych umów handlowych, w umowie CETA ten mechanizm ma nosić nazwę ICS.

Sprzeciwiamy się ratyfikacji umowy CETA, jesteśmy zdecydowanie przeciwni kontynuowaniu oraz formie prowadzenia negocjacji w ramach TTIP. Umowy te są sprzeczne z polską i europejską racją stanu, interesem polskich i europejskich pracowników oraz całych społeczeństw.

Podobne artykuły

Wideo: Leszek Miller podczas wizyty w Turku...

Wideo: Leszek Miller podczas wizyty w Turku...

22-09-2019
Wideo: Lewica rusza z kampanią wyborczą na...

Wideo: Lewica rusza z kampanią wyborczą na terenie...

30-08-2019
Wideo: Konferencja Leszka Millera podsumowująca...

Wideo: Konferencja Leszka Millera podsumowująca...

12-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama