sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

TS: Przypominamy wypowiedzi burmistrza

TS: Przypominamy wypowiedzi burmistrza
 

Jako Zarząd TS informowaliśmy opinię publiczną o zmarnotrawieniu pracy poprzedniej kadencji przez burmistrza Antosika i niewykorzystaniu kwoty ponad 1 milion 50 tys. zł przyznanych przez NFOŚiGW w Warszawie na termomodernizację kina „Tur” i budynku MDK w Turku.

Przypominamy wypowiedzi burmistrza, o środkach które miał pozyskać na termomodernizację MDK ze środków Unii Europejskiej. I rzeczywiście został złożony wniosek o przyznanie kwoty 682 066,98 zł. We wrześniu br. zapadły decyzje. Okazało się że wniosek burmistrza Antosika zajął 68 miejsce na ostatecznej liście rankingowej. Wniosek nie uzyskał dofinansowania. Dofinansowanie otrzymało 36 wniosków.

reklama

Pikanterii tej sprawie dodaje fakt, że 4 gminy z powiatu tureckiego: Tuliszków, Dobra, Malanów, Kawęczyn otrzymały dofinansowanie razem w kwocie ponad 6,8 mln zł.

Na tym nie koniec. Przypomnijmy zapowiedzi burmistrza, dotyczące wniosku na budowę ulic w rejonie Sportowa, Kączkowskiego, Składkowskiego, Orzeszkowej. 31 października br. ukazała się lista rankingowa. Nie ma na niej Turku. Jest za to wniosek powiatu tureckiego i gminy Brudzew. Dofinansowanie w tym wypadku wynosi 50% kosztów kwalifikowanych.

Turek, który w poprzedniej kadencji  był wyróżniany za pozyskiwanie środków zewnętrznych, za burmistrza Antosika przegrywa konkurs za konkursem. Nie jest to wina pracowników urzędu, ale braku wizji rozwoju miasta prezentowanej przez burmistrza Antosika.

reklama

Zarząd Koła Miejskiego w Turku
Towarzystwa Samorządowego

Podobne artykuły

Oświadczenie Radnych Miasta Klubu PIS

Oświadczenie Radnych Miasta Klubu PIS

24 kw.
Oświadczenie dotyczące bieżącej działalności...

Oświadczenie dotyczące bieżącej działalności Profim...

12 mrz.
Oświadczenie Zarządu Sun Garden w sprawie...

Oświadczenie Zarządu Sun Garden w sprawie pożaru...

15 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama