niedziela 01 sierpnia 2021

Jarosława, Justyny, Nadziei

18°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Uderz w stół a nożyce się odezwą

Uderz w stół a nożyce się odezwą
 

Szanowny Zarządzie Koła Miejskiego w Turku Towarzystwa Samorządowego

Dziękuję za Wasz list, który otrzymałem drogą medialną. Dotarł!

reklama

Cieszą mnie miłe słowa i zapewniam, że czasy współpracy z Towarzystwem Samorządowym, są w moich wspomnieniach dobrze zapamiętane. Były dla mnie dobrą szkołą pracy samorządowej, wiele się nauczyłem.

Zapewniam Was, że na konferencji 19.01.AD 2017 nie mówiłem o Towarzystwie Samorządowym jako takim, mówiłem raczej ogólnie o opozycji w samorządzie i przyrównałem ją do tej ze szczytów władzy spod szyldów: PO, Nowoczesnej i KOD (miałem raczej na myśli ugrupowania Marczewskiego i Młynarczyka zupełnie pogubione w tej rzeczywistości).

Fakt, że Towarzystwo Samorządowe Zarząd Koła w Turku zareagowało na moją wypowiedź, nie jest jednak bez znaczenia. Świadczy o tym, że poczuliście się adresatami mojej wypowiedzi i sami zdefiniowaliście się podobnymi do Petru, Kijowskich, Much, Schetynowców itp. Szkoda, że tak się stało.

reklama

Jeśli zaś chodzi o program optymalizacji to informuję Was, że wiem o jego uchyleniu przez Wojewodę. Niemniej jednak dla Prawa i Sprawiedliwości decyzja Wojewody jest drugorzędna i stanowi problem prawny. Pierwszorzędne są jednak dane wynikające z tego programu, który był opracowany na bazie i danych sprzed reformy, czyli jeszcze z gimnazjami. Otóż dane te mówią wyraźnie, że mamy zbyt mało dzieci aby system szkół mógł funkcjonować w tym kształcie, co dziś. Co za tym idzie ewentualne trudne decyzje, które przed nami stoją, nie są wynikiem reformy podjętej przez Rząd Pani Premier Beaty Szydło, tylko zapaści demograficznej. Fakt, że odbyliśmy debatę nad tym programem podczas Sesji Rady Miejskiej i wszyscy (Burmistrz, koalicja i opozycja radykalna i ta mniej radykalna) mamy tego świadomość, jest dla mojego ugrupowania pierwszorzędny.

Zawiłości prawne związane z decyzją Wojewody są wyjaśniane.

Zapewniam Was również, że nie ulegam żadnej propagandzie. Szczególnie jestem ostrożny, po doświadczeniach z deklaracjami burmistrza Czapli o wsparciu dla Prawa i Sprawiedliwości i Jego przemianie, związanej z późniejszym uczestnictwie w Komitecie popierającym prezydenturę Pana Komorowskiego. Mam się na baczności.

Niemniej pozdrawiam i życzę wiele dobrego.

Z poważaniem
Dariusz Jasak
Przewodniczący Rady Miejskiej Turku

Podobne artykuły

Radni

Radni "PIS i Niezrzeszeni" chcą sesji w sprawie...

5 czerw.
Propaganda sukcesu Ziemi Turkowskiej, czyli...

Propaganda sukcesu Ziemi Turkowskiej, czyli brak...

29-12-2020
Kolejne zmiany w ZSR w Kaczkach Średnich. Czy...

Kolejne zmiany w ZSR w Kaczkach Średnich. Czy Jasak...

03-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama