piątek 14 sierpnia 2020

Alfreda, Maksymiliana, Selmy

reklama

Stanowcze nie dla Towarzystwa Samorządowego w Turku

Stanowcze nie dla Towarzystwa Samorządowego w Turku - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Czas powiedzieć stanowcze nie dla Towarzystwa Samorządowego, które swoim „uprzejmie donoszę…, uprzejmie informuję…” działa na szkodę naszego miasta, próbując blokować działania samorządu miejskiego.

TS „uprzejmie donosi” do wojewody na uchwałę dotyczącą optymalizacji wydatków oświatowych

Radni TS nie chcieli dyskutować o problemach turkowskiej oświaty, o tym jak usprawnić jej funkcjonowanie, ani jak zoptymalizować wydatki. Pod pozorem dbałości o burmistrza i braku kompetencji radnych w tym temacie, upierali się, że ta uchwała nie może być podjęta. Ze swoimi argumentami „dotarli” aż do wojewody. W wyniku tego musieliśmy bronić interesu miasta przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, który przyznał nam rację. Co chcieli tym osiągnąć blokując uchwałę dotyczącą optymalizacji wydatków? Komu chcieli zaszkodzić? Burmistrzowi? Większości radnych, czy mieszkańcom?

reklama

TS „uprzejmie informuje” Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i Minister Edukacji Narodowej o sieci szkół w Turku po reformie oświaty

Rada Miejska w Turku podejmując uchwałę o projekcie sieci szkół po reformie oświaty wzięła pod uwagę liczbę dzieci w poszczególnych rocznikach w naszym mieście, stan bazy oświatowej, opinie dyrektorów, nauczycieli, związków zawodowych i rodziców obecnych na sesji. Wszystko po to, by wybrać jak najlepsze rozwiązania na przyszłość. Możecie się Państwo domyślić kto był przeciwko. Oczywiście radni Towarzystwa Samorządowego. Bez argumentów, bez analiz, bez poparcia społecznego, jak zwykle byli na „nie”. TS próbowało wymóc na kuratorium wydanie negatywnej opinii o projekcie sieci szkół w Turku. Ich skargi dotarły nawet do wiadomości Ministra Edukacji Narodowej. Tymczasem Wielkopolski Kurator Oświaty wydał pozytywną opinię o projekcie sieci szkół w Turku. Co ważne, jako nieliczny samorząd w okolicy, opinię tę uzyskaliśmy bez żadnych uwag. Co tym razem chcieli osiągnąć? W czyim interesie wystąpili? Na pewno nie w interesie miasta i jego mieszkańców. Zastanawiające jest, ile energii gotowi są włożyć w destrukcyjne działania, a jak mało mają do powiedzenia merytorycznie na komisjach i podczas sesji Rady Miasta.

TS manipuluje informacjami i wprowadza w błąd opinię publiczną

Dwie nieudane próby skompromitowania Miasta posunęły TS do kolejnej zagrywki. Tym razem usłyszeliśmy, że dopuściliśmy się „niegospodarności”, bo nie wystąpiliśmy do Ministerstwa Edukacji Narodowej po środki z rezerwy subwencji oświatowej na 2017 rok. Otóż to właśnie my po tę subwencję występujemy skutecznie. Kiedy rządził TS, nie zawsze się to udawało. W 2013 r. wniosek Turku nie spełnił wymogów formalnych. Rok później został rozpatrzony negatywnie. To są fakty. W ubiegłym roku napisaliśmy wniosek, dzięki któremu pozyskaliśmy ponad 257 tys. złotych z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej. Również w tym roku wystąpimy po te pieniądze. Na bieżąco analizujemy potrzeby i racjonalnie planujemy wydatki. Na tym polega gospodarność. Ugrupowanie, które przez kilka kadencji niegospodarnie rządziło budżetem miasta, nie ma przywileju pouczania na czym polega zarządzanie majątkiem publicznym.

Dość działań miejskiego Towarzystwa Samorządowego kompromitujących Turek. Pod płaszczykiem dobra mieszkańców TS uprawia swoją żenującą wojenkę i działa na szkodę Miasta. Czas powiedzieć „Dość!”

reklama

Romuald Antosik
Burmistrz Miasta Turku

Podobne artykuły

Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej...

Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w...

17 czerw.
80 tyś zł wsparcia na zakup komputerów dla uczniów

80 tyś zł wsparcia na zakup komputerów dla uczniów

10 kw.
Akademickie Targi Edukacyjne 2020 w ZST

Akademickie Targi Edukacyjne 2020 w ZST

4 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama