piątek 23 lipca 2021

Sławy, Sławosza, Żelisławy

23°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

TS: Geotermia Turek

TS: Geotermia Turek
 

Zarząd TS z wielką satysfakcją i zadowoleniem przyjął widomość, że burmistrz Antosik uwzględnił naszą propozycję dotyczącą ujęcia poprawki w budżecie Gminy Miejskiej Turek na 2017 r., na zadanie „Opracowanie projektu robót geologicznych na wykonanie odwiertu badawczo-eksploatacyjnego Turek GT-1-geotermia” w wysokości 100.000,00 zł.

Niewątpliwie jest to wielki sukces Zarządu Stowarzyszenia Geotermia w Polsce im. Św. Królowej Jadwigi Oddział w Turku, Radnych Towarzystwa Samorządowego i Zarządu TS, Turkowskiego Klubu Ekologicznego oraz kilkuset mieszkańców Turku, którzy już poparli swoimi podpisami wniosek do Budżetu Obywatelskiego na wykonanie tego zadania.

reklama

Szkoda tylko, że tak późno burmistrz Antosik zrozumiał jakie korzyści dla miasta i jego mieszkańców może przynieść energia z ciepłych wód zalegających pod Naszym miastem.

Przypomnijmy mieszkańcom Turku, że w dniu 6 kwietnia 2016 r., Zarząd Stowarzyszenia Geotermia w Polsce im. Św. Królowej Jadwigi Oddział w Turku skierował do burmistrza Antosika pismo o ujęcie w budżecie tego zadania. A następnie wobec braku reakcji przesłał w dniu 19 maja 2016 r., pismo ponaglające. Wystąpienie do burmistrza było poprzedzone trzema konferencjami zorganizowanymi w 2015 r. i 2016 r. oraz szczegółową analizą występowania wód geotermalnych w Turku.

Wobec braku jakiejkolwiek reakcji burmistrza Antosika został złożony w dniu 7 kwietnia br., wniosek do Budżetu Obywatelskiego na zadanie „Wykonanie projektu prac geologicznych dla otworów geotermalnych wraz z analizą wykorzystania głębokich otworów Turek 1 i Turek 2”.

reklama

Nikomu niepotrzebny upór burmistrza Antosika spowodował dwu letnie opóźnienie, które może negatywnie zaciążyć na realizacji tej inwestycji. A szczególnie utrudnić pozyskanie środków krajowych i europejskich na jej realizację, w wysokości, którą można by uzyskać rozpoczynając prace rok wcześniej.

Turek, dnia 25 kwietnia 2017 r.

Zarząd
Koła Miejskiego w Turku
Towarzystwa Samorządowego

Podobne artykuły

Blisko 20 mln zł z Funduszy Norweskich na...

Blisko 20 mln zł z Funduszy Norweskich na geotermię...

21 lip.
Ciepłownia geotermalna dla Turku za 55 mln zł....

Ciepłownia geotermalna dla Turku za 55 mln zł....

5 lt.
Wniosek na odwiert i budowę ciepłowni...

Wniosek na odwiert i budowę ciepłowni geotermalnej...

31-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama