wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

9°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Pozwolenie na myjnię wydał starosta, a nie miasto!

Pozwolenie na myjnię wydał starosta, a nie miasto!
 

Miasto cały czas stoi po stronie mieszkańców, protestujących przeciw budowie myjni i stacji diagnostycznej w sąsiedztwie parku Tura na Osiedlu Wyzwolenia. Nie zgadzamy się z tym, że wydanie przez nas decyzji o lokalizacji wyjazdu z działki, wymusiło na staroście udzielenie pozwolenia na budowę. To manipulacja i celowe wprowadzanie mieszkańców w błąd.

  1. Każda działka musi mieć dostęp do drogi publicznej (bezpośredni albo poprzez drogę wewnętrzną lub ustanowioną służebność). Tak mówi prawo. Kiedy w ubiegłym roku inwestor wystąpił do Urzędu Miejskiego w Turku o wydanie zezwolenia na lokalizację zjazdu, obowiązkiem Zarządcy drogi było wydanie takiego zezwolenia.
  2. We wniosku o lokalizację zjazdu, inwestor nie napisał, że działka będzie zagospodarowana myjnią i stacją kontroli pojazdów.
  3. Zgodnie z obowiązującym prawem, Miasto jako zarządca drogi nie miało podstaw do wydania decyzji odmownej na lokalizację zjazdu, o czym doskonale wie starosta. I taką decyzję wydałem.
  4. Po uzyskaniu postanowienia o lokalizacji zjazdu z działki do drogi publicznej, inwestor wystąpił do starosty o pozwolenie na budowę myjni. Po jakimś czasie wniosek ten wycofał, a następnie złożył nowy, tym razem już wnioskował o pozwolenie na myjnię i stację kontroli pojazdów.
  5. Lokalizacja zjazdu z działki do drogi publicznej nie jest pozwoleniem na budowę! Zatem sugestie starosty, że Miasto wydając decyzję o zjeździe z działki, przesądziło o budowie myjni i stacji kontroli, są absurdem, próbną odwrócenia uwagi od istoty problemu, tj. od faktu, że starosta zezwalając na budowę nie wziął pod uwagę woli mieszkańców, ani strony postępowania, czyli Gminy Miejskiej Turek. Wreszcie nie wziął też pod uwagę, że plan zagospodarowania działki, zmieniony na wniosek inwestora, wskazuje wyraźnie, iż mogą być tam usługi z zabudową mieszkaniową, nieuciążliwe dla terenów sąsiednich. Gdyby lokalizacja wyjazdu z działki decydowała o budowie, to po co byłaby procedura uzyskania takich pozwoleń?
  6. Gdyby Miasto nie wydało inwestorowi decyzji o zjeździe z działki, wówczas naraziłoby się na zasadne odwołanie, a może też wypłatę odszkodowania.
  7. Miasto nie może decydować o wydaniu bądź niewydaniu pozwolenia na budowę, dlatego od początku popiera protest mieszkańców. Przypominam, że inwestor na działce miał budować mieszkania i obiekty usługowe, a nie myjnię i stację kontroli pojazdów.

Jerzy Kurzawa
Zastępca Burmistrza Miasta Turek

Podobne artykuły

Władze Turku oddały hołd ofiarom Zbrodni...

Władze Turku oddały hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej

14 kw.
Burmistrzu - czy zrobisz nowe parkingi na Os....

Burmistrzu - czy zrobisz nowe parkingi na Os....

31 mrz.
Listy do redakcji: Odpowiedź na medialną...

Listy do redakcji: Odpowiedź na medialną wypowiedź...

28-11-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama