wtorek 29 listopada 2022

Błażeja, Margerity, Saturnina

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Komunikacyjna masakra na Dworcowej

Komunikacyjna masakra na Dworcowej - foto: M. Sidorowicz
foto: M. SidorowiczZdjęcie archiwalne, październik 2016 

Komunikacyjny dyskomfort to mało powiedziane. Powiatowa ulica Dworcowa w Turku w godzinach szczytu jest zakorkowana oraz niebezpieczna. Mieszkańcy Dworcowej codziennie muszą doświadczać stresu związanego z chaosem na chodniku i ulicy. Co na temat transportu w powiecie tureckim ma do powiedzenia Starosta? Nie wiadomo, gdyż ostatnimi czasy w tej sprawie nabrał on wody w usta. Czy zatem powiat turecki nie ma problemu z transportem zbiorowym?

Z mojego mieszkania bardzo często widzę oraz słyszę jak wygląda sytuacja na ul. Dworcowej. Młodzież szkolna ze szkół średnich tłoczy się na chodnikach czekając na odjazd autobusów. Nie jest to komfortowa sytuacja zarówno dla mieszkających tam Turkowian, jak i dla samych uczniów. Wielokrotnie widziałem, jak o mały włos nie doszłoby do potrącenia ucznia, który nieopatrznie wybiegł zza autobusu na jezdnię. Nic dziwnego, że w okolicach godziny 14:00 często słychać klaksony oraz krzyki i wyzwiska.

reklama

Cały czas zastanawiam się, dlaczego jeszcze kilka lat temu, młodzież szkolna mogła w spokoju oczekiwać na autobusy powrotne, a teraz muszą tłoczyć się na chodniku i ulicy. Dworca autobusowego oraz PKS Turek nie ma. Wiadomo co się z nimi stało w poprzedniej kadencji. Na terenie po dworcu jest owszem parking, ale trzeba zapłacić 1 zł, aby móc tam zaparkować.

Co w związku z tym ma do powiedzenia Starosta Turecki? W końcu szkoły powiatowe otrzymują za każdego ucznia pieniądze. Ogromną część budżetu powiatowego stanowi właśnie subwencja oświatowa. W jaki więc sposób Starosta chce zapewnić młodzieży z gmin powiatu tureckiego komfortowy i bezpieczny transport do szkół, które podlegają pod Starostwo Powiatowe w Turku?

Oczekuję od Starosty Tureckiego, Mariusza Seńko, pilnego rozwiązania problemu na ul. Dworcowej. Liczę na to, że w sprawie tej głos zabiorą również radni powiatowi. Najwyższa pora, abyście Państwo wzięli odpowiedzialność za to, co dzieje się na ul. Dworcowej w Turku. Dość z beztroskim pobieraniem co miesiąc sporych diet.

Radny Rady Miasta Turek
Karol Serafiński

reklama

Zobacz także: Problemy ulicy Dworcowej w Turku

Podobne artykuły

Kiedy ranne wstały zorze, burmistrz Antosik...

Kiedy ranne wstały zorze, burmistrz Antosik dostał...

24 czerw.
Przerwana sesja Rady Miejskiej w Turku. Jasak...

Przerwana sesja Rady Miejskiej w Turku. Jasak spod...

17 mrz.

"The Voice of Poland", brazylijska telenowela a może...

10-12-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama