piątek 17 sierpnia 2018

Anity, Elizy, Mirona

reklama

Komunikacyjna masakra na Dworcowej

Komunikacyjna masakra na Dworcowej - foto: M. Sidorowicz
foto: M. SidorowiczZdjęcie archiwalne, październik 2016 

Komunikacyjny dyskomfort to mało powiedziane. Powiatowa ulica Dworcowa w Turku w godzinach szczytu jest zakorkowana oraz niebezpieczna. Mieszkańcy Dworcowej codziennie muszą doświadczać stresu związanego z chaosem na chodniku i ulicy. Co na temat transportu w powiecie tureckim ma do powiedzenia Starosta? Nie wiadomo, gdyż ostatnimi czasy w tej sprawie nabrał on wody w usta. Czy zatem powiat turecki nie ma problemu z transportem zbiorowym?

Z mojego mieszkania bardzo często widzę oraz słyszę jak wygląda sytuacja na ul. Dworcowej. Młodzież szkolna ze szkół średnich tłoczy się na chodnikach czekając na odjazd autobusów. Nie jest to komfortowa sytuacja zarówno dla mieszkających tam Turkowian, jak i dla samych uczniów. Wielokrotnie widziałem, jak o mały włos nie doszłoby do potrącenia ucznia, który nieopatrznie wybiegł zza autobusu na jezdnię. Nic dziwnego, że w okolicach godziny 14:00 często słychać klaksony oraz krzyki i wyzwiska.

reklama

Cały czas zastanawiam się, dlaczego jeszcze kilka lat temu, młodzież szkolna mogła w spokoju oczekiwać na autobusy powrotne, a teraz muszą tłoczyć się na chodniku i ulicy. Dworca autobusowego oraz PKS Turek nie ma. Wiadomo co się z nimi stało w poprzedniej kadencji. Na terenie po dworcu jest owszem parking, ale trzeba zapłacić 1 zł, aby móc tam zaparkować.

Co w związku z tym ma do powiedzenia Starosta Turecki? W końcu szkoły powiatowe otrzymują za każdego ucznia pieniądze. Ogromną część budżetu powiatowego stanowi właśnie subwencja oświatowa. W jaki więc sposób Starosta chce zapewnić młodzieży z gmin powiatu tureckiego komfortowy i bezpieczny transport do szkół, które podlegają pod Starostwo Powiatowe w Turku?

Oczekuję od Starosty Tureckiego, Mariusza Seńko, pilnego rozwiązania problemu na ul. Dworcowej. Liczę na to, że w sprawie tej głos zabiorą również radni powiatowi. Najwyższa pora, abyście Państwo wzięli odpowiedzialność za to, co dzieje się na ul. Dworcowej w Turku. Dość z beztroskim pobieraniem co miesiąc sporych diet.

reklama

Radny Rady Miasta Turek
Karol Serafiński

Zobacz także: Problemy ulicy Dworcowej w Turku

Podobne artykuły

K. Serafiński: Kilka prawd o Pańczyku

K. Serafiński: Kilka prawd o Pańczyku

10 sierp.
M. Kadrzyńska-Siwek: My pracujemy dla...

M. Kadrzyńska-Siwek: My pracujemy dla Mieszkańców, a...

16 czerw.
Plac zabaw powstanie na Dworcowej

Plac zabaw powstanie na Dworcowej

6 kw.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama