Dni Turku i Gminy Turek już za 6 dni!

poniedziałek 02 sierpnia 2021

Gustawa, Kariny, Stefana

20°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

SLD Turek popiera protest ogólnopolski nauczycieli

SLD Turek popiera protest ogólnopolski nauczycieli
 

Stanowisko Rady Powiatowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Turku w sprawie strajku nauczycieli.

Rada Powiatowa SLD w Turku wyraża pełne poparcie dla strajku nauczycieli zorganizowanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Polska szkoła znajduje się w przełomowym momencie. Nieprzemyślana reforma oświaty przez rząd PiS-u spowodowała niebywały chaos i wiele zagrożeń. Na świecie trwa wyścig technologiczny i rewolucja techniczna. Faktem jest niebywała konkurencja pomiędzy państwami. Wygrają ją społeczeństwa najlepiej wykształcone i do tego wyścigu intelektualnie przygotowane. Nasze dzieci i młodzież sprostają temu wyzwaniu tylko wtedy gdy będą ich uczyć wysoko wykształcona i dobrze opłacana kadra nauczycielska. Wiemy, że Wasza decyzja o podjęciu strajku była bardzo trudna, ale w świetle manipulacji i kłamstw rządzących niezbędna.

reklama

W pełni akceptujemy Waszą decyzję

Wiemy, że walczycie o dobro szkoły, o jakoś nauczania naszych dzieci, a w konsekwencji o pomyślność naszej Ojczyzny. Jesteśmy przekonani, że pomimo rozbijackiej działalności oświatowej Solidarności nie poddacie się, wytrwacie. Widzimy jak rządzący usiłują napuszczać społeczeństwo na nauczycieli, do jakich manipulacji się uciekają. Zdecydowanie potępiamy takie działania. Szczytem arogancji i bezczelności było wystąpienie posła Kaczyńskiego 6 kwietnia br. na Konwencji PiS. Nie wspomniał w nim ani słowem o sytuacji nauczycieli i toczących się negocjacjach. Powiedział natomiast o dopłatach do krowy i świni. Jak można w ten sposób traktować nauczycieli.

Apelujemy do mieszkańców Turku i powiatu tureckiego o pełne poparcie protestu naszych nauczycieli.

reklama

Rada Powiatowa SLD w Turku
materiał nadesłany

Podobne artykuły

Rolnicy z powiatu ponownie w proteście...

Rolnicy z powiatu ponownie w proteście wyjechali na...

21-10-2020
Protest rolników w Turku w spokojnej...

Protest rolników w Turku w spokojnej atmosferze. Nad...

07-10-2020
Wideo: Rolnicy blokowali obwodnice Turku....

Wideo: Rolnicy blokowali obwodnice Turku. Mnóstwo...

07-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama