czwartek 01 października 2020

Heloizy, Igora, Remigiusza

reklama

Listy do redakcji: O aktywności posła Bartosika. Czy ludzie uwierzą w "swojego człowieka"?

Marcin Derucki

Listy do redakcji: O aktywności posła Bartosika. Czy ludzie uwierzą w
foto: Archiwum Turek.net.pl 

Przed wyborami w 2015 r. jeździł na rowerze, rzucał workiem kartofli, albo orał pole. Że niby taki swój człowiek. Ziomek znaczy się. Oczywiście wszystko przed obiektywami lokalnych mediów. Po wyborach…? Czy ludzie jeszcze raz uwierzą, że Ryszard Bartosik to „swój człowiek”?

Ogólna aktywność poselska

Zacznijmy od ogólnego przeglądu aktywności posła Bartosika. Wypowiedzi na posiedzeniach Sejmu – 65, interpelacje, pytania i oświadczenia – w sumie 24. Przedstawiam stan na dzień 29. sierpnia 2019. Być może do końca kadencji „swój człowiek” dogoni innego posła z naszego okręgu wyborczego, należącego do konkurencyjnej partii, który na swoim koncie ma 134 wypowiedzi, 730 interpelacji, 140 zapytań, pytań i oświadczeń. Statystyki posła Bartosika można zobaczyć na stronie http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/posel.xsp?id=021. Zachęcam. 

reklama

Praca w zespołach parlamentarnych

Poseł Ryszard Bartosik przynależy m.in. do zespołów parlamentarnych: ds. Promocji Badmintona, ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r., ale też Parlamentarnym Zespole ds. Reindustrializacji Polski i Parlamentarnym Zespole ds. Szpitali Powiatowych. Pozostawiając dwie pierwsze wymienione przeze mnie pozycje bez komentarza, warto więc publicznie zapytać naszego posła jak przebiega reindustrializacja Wielkopolski Wschodniej… Czekamy na odpowiedź.

Ale to nie koniec pytań.

Co ze szpitalem powiatowym?
Mając do dyspozycji specjalistę pracującego w odpowiednim zespole zapytajmy więc: Panie pośle, co tam słychać w polskich szpitalach powiatowych? Niepokoją nas informacje z całego kraju o kolejnych zamykanych oddziałach. Właściwie to interesuje nas jeden szpital powiatowy – nasz okropnie zadłużony SP ZOZ w Turku. Ten, którym był Pan tak mocno zainteresowany, kiedy był Pan radnym powiatowym. Co też udało się Panu zrobić dla naszej lecznicy z pozycji posła?

reklama

Kiedy otwarcie obiecywanego połączenia kolejowego do Konina?
Przy okazji zapytajmy o postępy w budowie połączenia kolejowego Turek-Konin? Czy gotowy jest już projekt i kosztorys? Kiedy rozpoczną się prace nad budową tego połączenia? Tylko proszę nie odpowiadać, że Pańskie obietnice były tylko przedwyborczym folklorem. 

Pytań jest wiele. Szkoda jedynie, że mieszkańcy muszą zadawać je sami. Chyba nasze lokalne media jakoś jeszcze nie zauważyły, że trwa kampania wyborcza. Można spytać np. co z programem Mieszkanie Plus? Przecież to właśnie takie miasta jak Turek najbardziej potrzebują nowych mieszkań czynszowych.

Mam nadzieję, że już niebawem nasze portale oraz prasa odpytają „swojego człowieka” z jego działalności. Odpowiedzi mogą być dla nas bardzo istotne.

Marcin Derucki

Listy do redakcji: O aktywności posła Bartosika. Czy ludzie uwierzą w

Podobne artykuły

Oficjalne oddanie budynku szpitala po...

Oficjalne oddanie budynku szpitala po...

23 wrz.
Listy do redakcji: Gaz i OZE gwarantami...

Listy do redakcji: Gaz i OZE gwarantami...

8 wrz.
Wideo: Kolej + i rządowe fundusze tematem...

Wideo: Kolej + i rządowe fundusze tematem...

5 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama