piątek 25 września 2020

Aureli, Kamila, Kleofasa

reklama

List do Redakcji: Czas zaplanować najbliższe lata, czyli plan Kaszyńskiego.

List do Redakcji: Czas zaplanować najbliższe lata, czyli plan Kaszyńskiego.
 

Dla samorządów wschodniej części subregionu konińskiego nadchodzi trudny czas związany z widmem zakończenia wydobycia węgla brunatnego. Wiązać się będzie z utratą części wpływów budżetowych. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy zaciskać pasa i nie wydawać pieniędzy. Należy jednak zacząć inwestować mądrze, planując wydawanie każdej złotówki ze względu na istniejące priorytety i potrzeby. 

W trakcie XIII sesji Rady Gminy Brudzew w dniu 23 sierpnia 2019 roku zgłosiłem projekt inicjatywy uchwałodawczej w sprawie przyjęcia planu realizacji inwestycji w zakresie infrastruktury drogowej w gminie Brudzew na lata 2020-2023. Proponowana uchwała ma zapewnić spójną wizję rozwoju gminy i wyznaczyć kierunki inwestycji na kolejne lata. Budowanie infrastruktury drogowej to ważny element w przyciąganiu do gminy nowych mieszkańców i inwestorów. Warto wspomnieć, że dotychczas żaden z brudzewskich radnych nie skorzystał z instrumentu zgłoszenia inicjatywy uchwałodawczej. 

reklama

Chodzi o to, żeby wprowadzić pewien porządek i harmonie w budowaniu dróg w gminie Brudzew. W uzasadnieniu do uchwały wskazano jasne kryteria wyboru zadań, wśród których znalazły się takie wskaźniki jak przygotowany projekt budowlany, ilość środków przeznaczonych przez mieszkańców z ich funduszu sołeckiego na daną inwestycję, znaczenie drogi i natężenie na niej ruchu, konieczność zapewnienia bezpieczeństwa pieszym, w szczególności dzieci i młodzieży, ale także potrzeba poprawy estetyki i funkcjonalności strategicznych punktów na terenie gminy. 

Wśród moich propozycji do zrealizowania w obecnej kadencji znalazły się między innymi zadania takie jak budowa chodnika na ul. Piaski w Brudzewie i w Kolnicy, remonty ul. Ogrodowej w Brudzewie oraz przebudowa dróg gruntowych w Kolnicy i naprawa nawierzchni w Bratuszynie. Są to miejsca bardzo istotne na mapie gminy, w szczególności ul. Piaski, która jest sportową wizytówką Brudzewa oraz Kolnica – najszybciej rozwijająca się miejscowość. Na te inwestycje przygotowane zostały już projekty budowlane i tylko krok dzieli od ich realizacji. Tym krokiem są oczywiście fundusze.

Rada Gminy pochyli się nad moją propozycją już na najbliższym posiedzeniu – 7 września. Tak jak każdy z nas w swoim domu planuje wydatki, tak i władze gminy winny planować inwestycje. Mam nadzieję, że przy rozpatrywaniu tej uchwały górę wezmą merytoryczne argumenty, które zostały wyczerpująco przedstawione przeze mnie na sesji 23 sierpnia. 

Mateusz Kaszyński
Radny Gminy Brudzew

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Gaz i OZE gwarantami...

Listy do redakcji: Gaz i OZE gwarantami...

8 wrz.
Listy do redakcji: Podwyżki dla posłów to żart,...

Listy do redakcji: Podwyżki dla posłów to żart,...

22 sierp.
Listy do redakcji: Stanowisko PKN Orlen na list...

Listy do redakcji: Stanowisko PKN Orlen na list...

19 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama