niedziela 29 listopada 2020

Błażeja, Margerity, Saturnina

reklama

Listy do redakcji: #ZostańWDomu - apel mieszkańca do turkowian

Listy do redakcji: #ZostańWDomu - apel mieszkańca do turkowian
 

Cześć redakcjo, napiszcie proszę apel do naszych kochanych turkowian, że z racji pandemii mają siedzieć w domu. Apel do młodych, którzy korzystają z internetu, żeby przekazali rodzicom i dziadkom, że sytuacja jest poważna, bo to im grożą najcięższe powikłania i zgon.

To co się dzieje na mieście, to jakieś żarty. Pracuję w szpitalu i niestety muszę codziennie się do niego dostać i widzę, że Turek kompletnie nie reaguje! Z racji tego, że nie zrobiłam większych zapasów dla rodziny, wjechałam też dziś do jednego z marketów po zakupy na cały tydzień. Tłumy starszych ludzi! Po dosłownie 1-2 produkty! Jutro i pojutrze oni też tam pójdą! W sklepach też pracują ludzie, którzy narażają swoje zdrowie przez tak nieodpowiedzialnych ludzi. Nie zdają sobie sprawy, że zakażenie można przejść bezobjawowo, a przy okazji zarażać innych, w tym mnie, personel medyczny, który już niedługo będzie bardzo potrzebny i nas nie może zabraknąć.

reklama

Mam porównanie z większymi miastami, znajomi wysyłają mi zdjęcia z Poznania, Warszawy, Łodzi, ludzie tam naprawdę wzięli sobie to do siebie i nie opuszczają swoich domów. Każdy na tym traci, wielu z nas miało inne plany, każdy w jakiś sposób cierpi, będąc zamkniętym w domu, ale nie mamy innego wyjścia. W przeciwnym razie czeka nas włoska katastrofa. Żyjemy w społeczeństwie i dbajmy o siebie nawzajem. A tuż obok, w Kaliszu, wykryto właśnie pierwszy przypadek.

W Turku też już są, tylko na razie o tym nie wiemy. Przeraża mnie ta ignorancja. Przypomnę tylko, że mamy zaledwie dwa szpitale w okolicy, które mogą przyjmować chorych na hospitalizację w przypadku zakażenia, jest to Kalisz i Konin. Bądźmy świadomi, że podczas największej fali napływu chorych, te szpitale nie dadzą rady przyjąć wszystkich, którzy potrzebują pomocy. Lepiej zapobiegać, niż leczyć skutki.

mieszkaniec Turku

Podobne artykuły

Jedna osoba zmarła, 100 pozytywnych wyników na...

Jedna osoba zmarła, 100 pozytywnych wyników na...

23 list.
Apel do ozdrowieńców po COVID-19 o oddawanie...

Apel do ozdrowieńców po COVID-19 o oddawanie osocza...

21 list.
Poradnie specjalistyczne w szpitalu od...

Poradnie specjalistyczne w szpitalu od poniedziałku...

21 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama