środa 05 sierpnia 2020

Emila, Karoliny, Kary

reklama

Listy do redakcji: #ZostańWDomu - apel mieszkańca do turkowian

Listy do redakcji: #ZostańWDomu - apel mieszkańca do turkowian
 

Cześć redakcjo, napiszcie proszę apel do naszych kochanych turkowian, że z racji pandemii mają siedzieć w domu. Apel do młodych, którzy korzystają z internetu, żeby przekazali rodzicom i dziadkom, że sytuacja jest poważna, bo to im grożą najcięższe powikłania i zgon.

To co się dzieje na mieście, to jakieś żarty. Pracuję w szpitalu i niestety muszę codziennie się do niego dostać i widzę, że Turek kompletnie nie reaguje! Z racji tego, że nie zrobiłam większych zapasów dla rodziny, wjechałam też dziś do jednego z marketów po zakupy na cały tydzień. Tłumy starszych ludzi! Po dosłownie 1-2 produkty! Jutro i pojutrze oni też tam pójdą! W sklepach też pracują ludzie, którzy narażają swoje zdrowie przez tak nieodpowiedzialnych ludzi. Nie zdają sobie sprawy, że zakażenie można przejść bezobjawowo, a przy okazji zarażać innych, w tym mnie, personel medyczny, który już niedługo będzie bardzo potrzebny i nas nie może zabraknąć.

reklama

Mam porównanie z większymi miastami, znajomi wysyłają mi zdjęcia z Poznania, Warszawy, Łodzi, ludzie tam naprawdę wzięli sobie to do siebie i nie opuszczają swoich domów. Każdy na tym traci, wielu z nas miało inne plany, każdy w jakiś sposób cierpi, będąc zamkniętym w domu, ale nie mamy innego wyjścia. W przeciwnym razie czeka nas włoska katastrofa. Żyjemy w społeczeństwie i dbajmy o siebie nawzajem. A tuż obok, w Kaliszu, wykryto właśnie pierwszy przypadek.

W Turku też już są, tylko na razie o tym nie wiemy. Przeraża mnie ta ignorancja. Przypomnę tylko, że mamy zaledwie dwa szpitale w okolicy, które mogą przyjmować chorych na hospitalizację w przypadku zakażenia, jest to Kalisz i Konin. Bądźmy świadomi, że podczas największej fali napływu chorych, te szpitale nie dadzą rady przyjąć wszystkich, którzy potrzebują pomocy. Lepiej zapobiegać, niż leczyć skutki.

mieszkaniec Turku

Podobne artykuły

Piąta ofiara koronawirusa w powiecie. W...

Piąta ofiara koronawirusa w powiecie. W Poznaniu na...

z wczoraj
Czterech mężczyzn zakażonych koronawirusem....

Czterech mężczyzn zakażonych koronawirusem....

3 sierp.
Dwa nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2. W...

Dwa nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2. W powiecie...

2 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama