wtorek 22 czerwca 2021

Pauliny, Sabiny, Tomasza

26°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Oświadczenie Urzędu Miasta w sprawie skateparku w związku z licznymi komentarzami dotyczącymi jego budowy

Oświadczenie Urzędu Miasta w sprawie skateparku w związku z licznymi komentarzami dotyczącymi jego budowy
 

Zainteresowani skateparkiem w Turku piszą, że chcieliby, aby był większy, posiadał określone platformy i inne rozwiązania, jakie pozwalają na niemal profesjonalne treningi skaterskie. Właśnie taki duży skatepark chcieliśmy w Turku zbudować. Dlatego wnioskowaliśmy o wsparcie finansowe do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i do Wójta Gminy Turek, której mieszkańcy też korzystaliby z obiektu w Turku. Niestety, rząd, ani gmina Turek nie byli zainteresowani skateparkiem w Turku.

Zwracając się o wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na budowę nowoczesnego skateparku, chcieliśmy budować obiekt o powierzchni ok. 1.500 m2. Niestety, od rządu nie dostaliśmy ani złotówki. Szukając dodatkowych możliwości wsparcia finansowego, zwróciliśmy się do Wójta Gminy Turek wiedząc, że z tego obiektu będą chcieli korzystać mieszkańcy gminy. Jednak Gmina Turek także odmówiła dofinansowania budowy skateparku.

reklama

W tej sytuacji, kiedy Miasto zostało bez żadnego wsparcia, musiało ograniczyć powierzchnię i zakres przedsięwzięcia. Mając ograniczone środki finansowe, sięgające i tak sumie ok. 800 tys. zł, możemy zaproponować budowę obiektu o powierzchni 364 m2. Gdybyśmy dysponowali wsparciem rządowym i z Gminy Turek, skatepark powstałby większy i spełniałby oczekiwania wszystkich zainteresowanych. Czyli byłby obiektem, jakiego wszyscy w Turku byśmy chcieli. Natomiast zaproponowane rozwiązanie jest najlepszym na miarę środków, jakimi dysponujemy.

Urząd Miejski w Turku

materiał prasowy nadesłany
tytuł pochodzi od redakcji

Podobne artykuły

Uwaga właściciele i zarządcy prywatnych...

Uwaga właściciele i zarządcy prywatnych nieruchomości

18 czerw.
Masz długi za lokal komunalny? Możesz go...

Masz długi za lokal komunalny? Możesz go spłacić pracą

8 czerw.
Rajd pieszy z okazji 680-lecia Miasta Turek.

Rajd pieszy z okazji 680-lecia Miasta Turek.

7 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama