Szukasz książek do liceum, technikum, podstawówki? A może coś do poczytania dziecku?

piątek 19 sierpnia 2022

Emilii, Julinana, Konstancji

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Listy do redakcji: Żenada do kwadratu: Starosta podpina się pod uroczystości miejskie

Marcin Derucki

Listy do redakcji: Żenada do kwadratu: Starosta podpina się pod uroczystości miejskie
 

Dariusz Kałużny znów przechodzi sam siebie. Oficjalnie wystosował on zaproszenie na uroczystości organizowane przez Miasto Turek i Gminę Turek. Przygotował nawet w tym celu specjalny plakat. Byłoby to nawet sympatyczne, gdyby nie fakt, że jest to zwykłe podszywanie się pod czyjąś inicjatywę. W świecie takie nieetyczne praktyki zwane są pod nazwą „ambush marketing” i polegają na pasożytowania na działaniach konkurencji.

Wygląda to tak: na plakacie z „zaproszeniem” starosty widnieje herb powiatu tureckiego, który ma sugerować, że to starostwo jest organizatorem wydarzenia. Oczywiście brak informacji o prawdziwych organizatorach. Jakby tego było mało, starosta raczył poinformować, że przedstawiciele samorządu powiatowego będą w tych uroczystościach uczestniczyć. Informacja na zasadzie: „patrzcie ludkowie, to my, Wielka Władza Powiatowa, zawita do Turku”. Żenada...

reklama

W sumie to mieszkańcy pozostałych gmin naszego powiatu powinni być na starostę obrażeni. Dlaczego Dariusz Kałużny nie zaprasza na wydarzenia w Brudzewie, Władysławowie, albo Malanowie? Tak sobie myślę, że niedługo zacznie on zapraszać nas na wydarzenia w Poznaniu, albo w Warszawie. Jest przecież tyle fajnych eventów, pod które można się podczepić.

Kiedy ostatnio Starostwo Powiatowe w Turku zorganizowało samodzielnie jakieś większe wydarzenie? Nie zastanawia Was to? Kiedyś jeszcze organizowano Święto Ulicy Kaliskiej. Ale to było dawno i nieprawda. Natomiast wydarzeniem, które organizuje samorząd powiatu tureckiego jest Gala Noworoczna. Ktoś z Szanownych Czytelników był może na tym wydarzeniu? Zapewne tylko garstka, gdyż jest to impreza VIP-owska, na specjalne zaproszenie. Niedawno starosta wręczał podczas niej Złoty Herb Powiatu Tureckiego posłowi Bartosikowi. Dzięki temu nagroda ta stała się jeszcze bardziej „prestiżowa”. Złota, a skromna.

Panie starosto, zamiast podpinać się pod czyjeś uroczystości, nie się Pan weźmie za wyprowadzenie szpitala na prostą. Zamiast Oddziału Chorób Wewnętrznych ma Pan Oddział Zamknięty. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu nie zapomną tego Panu. Choćby zapraszał nas Pan na Igrzyska Olimpijskie.

reklama

Marcin Derucki

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Gardzielik, Kozelan, Wysocki - młodzi sportowcy...

Gardzielik, Kozelan, Wysocki - młodzi sportowcy...

16 sierp.
Siódma edycja Wielkopolskich Dni Zdrowia i...

Siódma edycja Wielkopolskich Dni Zdrowia i Sztuki...

18 lip.
Przyjechali zabytkami, na rajd ruszyli......

Przyjechali zabytkami, na rajd ruszyli... własnymi...

11 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama