środa 28 września 2022

Libuszy, Wacławy, Wacława

6°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Listy do redakcji: Turkowski PiS niknie w oczach

Marcin Derucki

Listy do redakcji: Turkowski PiS niknie w oczach
 

Prawo i Sprawiedliwość w Turku rozpada się na naszych oczach. Kilka tygodni temu z PiS odszedł długoletni radny i działacz PiS-u, Jerzy Pionke. W miniony czwartek dowiedzieliśmy się, że w klubie radnych PiS/N w Radzie Miejskiej Turku nie znajduje się już radny Norbert Lament. Jego odejście owiane jest wielką tajemnicą. Wyborcy, którzy zaufali PiS, do dziś nie otrzymali wyjaśnień ani ze strony przedstawicieli tej partii, ani od radnego Lamenta.

Dla mnie osobiście fakt, że turkowski PiS będzie się rozpadał, nie jest żadnym zaskoczeniem. W klubie tym wciąż zasiada radny z prawomocnym wyrokiem za podłożenie urządzenia podsłuchowego. Inny radny PiS regularnie publikuje kłamliwe, zmanipulowane i hejterskie filmiki. I to pomimo tego, że jest wicedyrektorem szkoły, nauczycielem, katechetą i szafarzem. Poza tym od początku bieżącej kadencji radni tego klubu nie pokazali, że mają jakiś pomysł na rozwój naszego miasta.

reklama

Co takiego wydarzyło się w turkowskich strukturach PiS, że jeden z ich radnych został wyrzucony? A może sam złożył rezygnację? Tak bez powodu pozbywać się ortodoksyjnego działacza PiS? Radnym PiS nie przeszkadza to, że wiceprzewodniczącym ich klubu jest człowiek skazany prawomocnym wyrokiem za przestępstwo z Kodeksu karnego. Co więc stało za odejściem kolejnego radnego z PiS?

Turkowianom, a przede wszystkim wyborcom, którzy zagłosowali za Norbertem Lamentem i za Prawem i Sprawiedliwością należą się publiczne wyjaśnienia. Radny Grzegorz Wojtczak, przewodniczący klubu PiS/N, zawsze szczegółowo odpytuje burmistrza oraz radnych. Teraz wypada, aby wyjaśnił wyborcom PiS, co dzieje się w szeregach tej partii.

Marcin Derucki

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Poseł Bartosik powinien...

Listy do redakcji: Poseł Bartosik powinien...

z wczoraj
List otwarty do posła Ryszarda Bartosika w...

List otwarty do posła Ryszarda Bartosika w sprawie...

24 wrz.
Listy do redakcji: Co z tym parkiem......

Listy do redakcji: Co z tym parkiem... burmistrz...

31 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama