poniedziałek 20 maja 2024

Bazylego, Bernardyna, Krystyny

reklama

Listy do redakcji: Czy polityka jest ważniejsza od geotermii? Dlaczego radni z PiS nie stoją po stronie miasta?

Marcin Derucki

Listy do redakcji: Czy polityka jest ważniejsza od geotermii? Dlaczego radni z PiS nie stoją po stronie miasta?
 

Publiczne wypowiedzi turkowskich radnych PiS i ich internetowe komentarze w sprawie braku pozwolenia starosty na budowę geotermii upewniają mnie w przekonaniu, że przedkładają oni interes partyjny nad dobro miasta.

Przypominam, że starosta nadal nie wydał pozwolenia na budowę geotermii w Turku. I to pomimo decyzji wojewody wielkopolskiego (także z PiS), który wytknął i wyłuszczył błędy starosty. Na ostatniej sesji dowiedzieliśmy się, że przez zwłokę dofinansowanie dla tej inwestycji może być mniejsze o 10%! To dla miasta ogromne pieniądze, a sama geotermia to dla Turku inwestycja o znaczeniu strategicznym. Dlatego też wszyscy radni, niezależnie od przynależności politycznej i osobistych sympatii, powinni zabiegać o jak najszybsze wydanie pozwolenia na budowę tego obiektu.

reklama

Przy okazji jesteśmy świadkami niebywałych sytuacji. Podczas ostatniej sesji rady miejskiej okazało się, że radny Wojtczak był w posiadaniu korespondencji, której adresatem jest inwestor (czyli PGKiM). I to jeszcze przed otrzymaniem jej przez adresata. W jaki sposób Wojtczak, nie będący pracownikiem starostwa, uzyskał dostęp do tego pisma? Przecież to korespondencja pomiędzy stronami postępowania? Czy radni PiS mają także wgląd do innych dokumentów w starostwie? Od tego czasu mam słuszną obawę o bezpieczeństwo danych przetwarzanych przez urząd rządzony przez ludzi z PiS.

Trwająca obecnie afera geotermalna pokazała, jak działa starostwo rządzone przez ludzi PiS. Po zapoznaniu się z uzasadnieniem decyzji wojewody, który uchylił decyzję starosty w całości, nie wierzę zarówno w kompetencje, jak i intencje starosty Kałużnego.

Czy PiS-owi zależy w ogóle na rozwoju naszego miasta?

Kolejna sprawa to ciągłe wyciąganie ręki przez starostę po miejskie i gminne pieniądze na inwestycje i zadania powiatowe, np. na tomograf, na drogi powiatowe… Czy starosta tak chętnie dokłada pieniądze do zadań i inwestycji gminnych i miejskich?

Słuchając i czytając publiczne wypowiedzi radnych PiS, nie widzę żadnego wsparcia dla naszego miasta ws. budowy geotermii. W zamian radni PiS wyszukują tematy ważne, jak zeszłoroczny śnieg. Sprawa sylwestra, na którego starosta nie wydał pozwolenia, jest jedynie symbolem tego, co wyprawia się w tej kadencji w starostwie.

reklama

Z perspektywy Turkowianina, jest to zwykłe szukanie tematów zastępczych. Tematów, które mają odwrócić uwagę od najważniejszej obecnie sprawie dla mieszkańców Turku, i które wciąż odgrzewane są w formie tendencyjnych i stronniczych „artykułów” na lokalnym propisowskim portaliku.

Marcin Derucki

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Listy do redakcji: Kałużny w politycznym...

Listy do redakcji: Kałużny w politycznym czyśćcu

16 maj.
Szwagier posła starostą tureckim, kilka...

Szwagier posła starostą tureckim, kilka słów o nowej układance w...

15 maj.
Wkrótce rusza wiercenie otworu geotermalnego

Wkrótce rusza wiercenie otworu geotermalnego

18 kw.
Porozumienie ws. przejęcia dróg na Młodych...

Porozumienie ws. przejęcia dróg na Młodych podpisane

18 kw.
Bartosik:

Bartosik: "Nie głosujcie na kandydata platformy". Poseł PIS o...

17 kw.
Marcin Derucki: Internet pamięta, koniec więc...

Marcin Derucki: Internet pamięta, koniec więc z kłamstwami

17 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama