sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

19°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Piąta edycja Szlachetnej Paczki już za nami. Do zobaczenia za rok!

Piąta edycja Szlachetnej Paczki już za nami. Do zobaczenia za rok!
 

W czwartkowe popołudnie, 12 stycznia 2012 roku my, wolontariusze Szlachetnej Paczki (Rejon I) działający przy Gimnazjum w Słodkowie wyruszyliśmy do Poznania na Wojewódzką Galę podsumowującą projekt w Wielkopolsce. Zanim dotarliśmy na uroczystość, spędziliśmy beztroskie chwile na lodowisku, oddając się „zimowym szaleństwom”. Humory dopisywały, chociaż aura spłatała figla i lało jak z cebra.

Kiedy pełni wrażeń dotarliśmy na uroczystą galę, sala widowiskowa Multikina wypełniona już była po brzegi zaproszonymi gośćmi. Zajęliśmy miejsca i z zainteresowaniem obserwowaliśmy ciągle napływających „paczkowiczów”. Mieliśmy okazję poznać wolontariuszy działających w innych rejonach - w Poznaniu, Swarzędzu. Wrześni. Wszystkim udzieliła się świąteczna atmosfera, przecież czekaliśmy na tę chwilę kilka miesięcy.

reklama

Uroczystość poprowadziła Pani Sylwia Budasz, koordynator wojewódzki projektu, która dokonała podsumowania i prezentacji wyników 5. edycji Szlachetnej Paczki. Dowiedzieliśmy się, że pomoc otrzymało 785 rodzin, a koszt paczki dla jednej rodziny wyniósł 1500 -1700 złotych. Nie mogło zabraknąć przemówień i podziękowań. Dzięki temu mogliśmy poznać ludzi, bez których akcja nie miałaby szans tak dużego powodzenia. Dlatego gorące podziękowania popłynęły w stronę nie tylko wolontariuszy i sponsorów, ale także sympatyków, wszystkich ludzi dobrej woli i oczywiście lokalnych mediów, które rozpropagowały Szlachetną Paczkę.

Impreza upłynęła w miłej atmosferze. Ze smakiem zjedliśmy pyszny, urodzinowy tort. Pożegnaliśmy się w nadziei na dalszą współpracę. Jednocześnie uświadomiliśmy sobie, jak dużo jeszcze do zrobienia. Dlatego już dziś wyrażamy gotowość do pracy w 6. edycji Szlachetnej Paczki.

I.W.

Podobne artykuły

Świetna zabawa podczas niedzielnego Balu...

Świetna zabawa podczas niedzielnego Balu...

20-01-2020
Inauguracja Szlachetnej Paczki 2019

Inauguracja Szlachetnej Paczki 2019

16-11-2019
Już w sobotę: Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej

Już w sobotę: Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej

10-04-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama