wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Eliminacje wojewódzkie OTWP - Na szóstkę z plusem!

Eliminacje wojewódzkie OTWP - Na szóstkę z plusem! - Źródło: archiwum prywatne
Źródło: archiwum prywatne 

W sobotę, 28 kwietnia w Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Racocie odbyły się eliminacje wojewódzkie XXXV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Udział w nich wzięło 96 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadpodstawowe z 32 powiatów województwa wielkopolskiego.

Pierwszym zadaniem, z którym zmierzyli się uczestnicy eliminacji, był pisemny test składający się z 40 pytań, na rozwiązanie, których młodzież miała godzinę czasu. W przerwie, podczas której komisja sprawdzała i punktowała wspomniany test, uczestnicy wraz z opiekunami mieli okazję poznać Salę Tradycji Polskich Olimpijczyków oraz Pałac Jabłonowskich w Racocie. Po zwiedzaniu i obiedzie, nadeszła najbardziej emocjonująca część turnieju – egzamin ustny dla uczestników, którzy w swoich grupach wiekowych zajęli pięć  pierwszych miejsc.

reklama

Każdy z uczestników losował pięć pytań, z których jedno było zadaniem praktycznym. Należało na przykład pokazać na manekinie – fantomie, zasady udzielania pomocy osobom poszkodowanym i to przed ponad dwustuosobową widownią. Pytania były naprawdę trudne, ale i młodzież była doskonale przygotowana. W grupie najmłodszej (szkoły podstawowe) zwyciężyła Marlena Wojtkowiak ze Szkoły Podstawowej w Kotwasicach w gminie Malanów, w grupie gimnazjalnej czwarte miejsce zajęła Ewelina Wojtkowiak z Gimnazjum w Malanowie, w grupie szkół ponadgimnazjalnych czwarte miejsce zajął Błażej Walkowski uczeń LO w Turku.

Zawodnicy, którzy dostali się do ścisłego finału, prezentowali bardzo wysoki poziom. Świadczyła o tym ilość zdobytych punktów oraz niesamowita wręcz wiedza teoretyczna i praktyczna. Warto dodać że powiat turecki jako jedyny miał trzech reprezentantów w finale ustnym.

Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez organizatorów eliminacji.

reklama

Dwójka najlepszych zawodników z każdej grupy wiekowej w tym także reprezentantka powiatu tureckiego Marlena Wojtkowiak zakwalifikowała się do ścisłego finału centralnego, który odbędzie sie w dniach 1-3 czerwca w Wiśle.

Mariusz Zając
Członek ZOP ZOSP RP w Turku

Podobne artykuły

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

4 sierp.
Egzamin karateków na stopnie szkoleniowe kyu

Egzamin karateków na stopnie szkoleniowe kyu

22 czerw.
Egzamin ósmoklasisty w ZPEW

Egzamin ósmoklasisty w ZPEW

22 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama