wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

I Jesienny Zlot Drużyn Niepełnosprawnych w Stemplewie

I Jesienny Zlot Drużyn Niepełnosprawnych w Stemplewie
 

W dniach 26-28 października odbył się I Jesienny Zlot Drużyn Niepełnosprawnych w Stemplewie, którego uczestnikami było siedmioro wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Turku: Marika Broda, Katarzyna Żurawska, Marlena Perlińska, Dawid Kusmierczak, Dariusz Pawlaczyk, Karol Kochanowski i Mateusz Drożdż wraz z instruktorami –  panią Izą Frątczak i Martą Juszkiewicz.

Organizatorzy zlotu  - Stowarzyszenie „Mamy Wielkie Serca” w Świnicach Warckich oraz SOSW im. J. Tuwima w Stemplewie postawili na rozwijanie ekspresji twórczej i kreatywności uczestników spotkania, wdrażanie do zdrowego i aktywnego stylu życia, przygotowanie do niesienia pomocy poszkodowanym.

reklama

I Jesienny Zlot połączył w sobie trzy imprezy. Dzień rozpoczynający zlot przebiegał pod hasłem „Dnia Sadu i Jabłka”. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach, których bohaterem było jabłko. Tutaj, między innymi; gotowali kompot z jabłek, przygotowywali kisiel jabłkowy, wyszywali jabłka i wykonywali prace plastyczno-techniczne z jabłkiem związane. Jednakże największą atrakcją była przejażdżka do pobliskiego sadu w wagonikach-jabłowych skrzynkach holowanych przez traktor. Dużym uznaniem cieszyły się również przejażdżki konne.

Kolejny dzień „Nie panikuj! Ratuj!”  poświęcony był udzielaniu pierwszej pomocy.  W programie znalazły się warsztaty umiejętności praktycznych. Uczniowie uczyli się m.in.; właściwego bandażowania, udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Odbyły się również konkursy i warsztaty plastyczne, quizy wiedzowe a pod koniec dnia, oczekiwana przez wszystkich dyskoteka.

Ostatni dzień to „Turniej Rambit”, czyli turniej wiedzy i sprawności, w którym wszystkie drużyny zacięcie walczyły do samego końca. Uczestnicy  rywalizowali  w konkurencjach takich jak: jazda na deskorolce, bieg w workach, toczenie piłki oraz szereg zadań z programu „milion w minutę”.

reklama

Takie spotkania są bardzo istotne, podnoszą poczucie własnej wartości, wywołując uśmiech i radość z życia.

SOSW Turek

Podobne artykuły

Nowe umiejętności i kompetencje uczniów ZST w...

Nowe umiejętności i kompetencje uczniów ZST w Turku

13-06-2018
Piorunów: Wyprzedzała, rozbiła swego Hyundaia

Piorunów: Wyprzedzała, rozbiła swego Hyundaia

02-10-2017
Dzięki kursom MCK mogą pracować jako...

Dzięki kursom MCK mogą pracować jako kosmetyczki...

01-09-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama