piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

17°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Maturzyści z Kaczek na Jasnej Górze/Dariusz Jasak

Maturzyści z Kaczek na Jasnej Górze/Dariusz Jasak
 

12 marca 2013 na Jasnej Górze miało miejsce modlitewne czuwanie maturzystów z rejonu konińskiego. Aktywnie wzięła w nich udział grupa maturzystów z Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich, którzy pod kierownictwem Pani Elżbiety Krawczyk i innych nauczycieli (w tym niżej podpisanego) udali się już o 6:00 rano w kierunku Częstochowy.

Po drodze nie zapominając o pielgrzymkowym charakterze, modliliśmy się dziesiątkami różańcowych modlitw. Na miejscu czekał nas bogaty plan przeżyć duchowych. Wpierw spotkanie modlitewne i uwielbienie śpiewem Boga oraz katecheza franciszkanina o. Lecha Dobroczyńskiego, który mówił o współczesnych katolikach i ich wierze. Przytoczył statystyki, które pokazują obraz katolika jako człowieka żyjącego poza Kościołem i nie wierzącego we wszystkie artykuły wiary wyznawane w Credo. Pytał zebranych: "Jaka jest Wasza wiara? Czy Ty, bracie i siostro wierzysz Bogu i Kościołowi? Masz z Bogiem osobowym relacje? Czy umiesz dać świadectwo i bronić wiary?". Franciszkanin przypomniał też prawdę, że Bóg zostawił nam dwa ślady-znaki, z których możemy czerpać: Pismo Święte i sakramenty.

reklama

Po godzinnym spotkaniu przyszedł czas na Drogę Krzyżową na wałach jasnogórskich i czas na pojednanie się z Bogiem oraz wejście z Nim w osobową relację w sakramencie pojednania. Wielu z tej łaski skorzystało.

Mszę świętą sprawował ks. bp Bronisław Dembowski wraz z księżmi, którzy przybyli jako katecheci i opiekunowie maturzystów. Homilię wygłosił również o. Lech Dobroczyński, który tym razem przypomniał, że Kościół jest instytucją świętą i grzeszną zarazem, zachęcał młodzież do umiłowania Kościoła i wzięcia żywego i aktywnego udziału w Jego codziennym życiu.

Po końcowym błogosławieństwie zebrani pokłonili się Najświętszej Marii Pannie i zawierzyli swoje życie Jej opiece.

Napełnieni nowymi siłami i pokrzepieni Słowem Bożym, wróciliśmy do naszych miejsc zamieszkania. Trzeba pamiętać jednak, że matury Matka Boża za nas nie napisze. Bóg i owszem, da łaskę. Z tą łaską trzeba jednak współpracować. Zatem do nauki i nadrabiać, to co jeszcze do nadrobienia.

reklama

katecheta Dariusz Jasak

2
3
4
5
6

Podobne artykuły

Przykona. W Laskach drogę budują, w Bądkowie...

Przykona. W Laskach drogę budują, w Bądkowie...

z wczoraj
Kolejny wypadek i potrącenie w Laskach....

Kolejny wypadek i potrącenie w Laskach....

28 czerw.
Zimowy spacer i ognisko zintegrowały Żuki z...

Zimowy spacer i ognisko zintegrowały Żuki z Laskami

9 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama