środa 27 stycznia 2021

Anieli, Juliana, Przemysława

reklama

List Otwarty do Pacjentów i Pracowników SP ZOZ w Turku/Ryszard Bartosik

List Otwarty do Pacjentów i Pracowników SP ZOZ w Turku/Ryszard Bartosik
 

Szanowni Państwo,

Troska o szpital powiatowy i odpowiedni nadzór nad tą placówką jest zadaniem Powiatu Tureckiego. Niestety pod rządami starosty Zbigniewa Bartosika i wicestarosty Władysława Karskiego doprowadzono do ogromnych strat finansowych w szpitalu co może spowodować ogromne problemy w funkcjonowaniu SP ZOZ w Turku a nawet jego likwidację. Brak Nadzoru i zaniechania doprowadziły do powstania wielomilionowych strat w szpitalu w latach 2011-2012.

reklama

Rok 2012 zamknął się ujemnym wynikiem finansowym, który wraz z zobowiązaniami wymagalnymi wynosi 5 459 111 zł. Odpowiedzialni za nadzór nad szpitalem starosta Zbigniew Bartosik i wicestarosta Władysław Karski oraz radni udzielający im poparcia nie mają planu naprawy, a ich działania ograniczają się do zmian na stanowisku dyrektora. Przez dwa ostatnie lata zmarnowano ciężką pracę załogi SP ZOZ w Turku oraz Zarządu Powiatu kadencji 2006-2010 i doprowadzono do kryzysu finansów szpitala, który może mieć wpływ na jego likwidację.

Zagrożone jest więc bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu i miejsca pracy w szpitalu. Jako radny Powiatu Tureckiego i były starosta turecki jestem zobowiązany przedstawić Państwu rzetelną informację o sytuacji szpitala w Turku oraz występować w obronie tej jednostki. Apeluję do pracowników Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Turku o podjęcie stanowczych działań na rzecz obrony szpitala i rozliczenia winnych.

Ryszard Bartosik-radny powiatu, starosta w latach 2006-2010

Podobne artykuły

Foteliki Romer Kidfix - czy warto wybrać model...

Foteliki Romer Kidfix - czy warto wybrać model marki...

23-12-2020
Nowy chodnik na drodze Władysławów - Turek...

Nowy chodnik na drodze Władysławów - Turek poprawi...

23-11-2020
Apel Wójtów i Burmistrzów powiatu tureckiego do...

Apel Wójtów i Burmistrzów powiatu tureckiego do...

22-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama