czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

List Otwarty do Pacjentów i Pracowników SP ZOZ w Turku/Ryszard Bartosik

List Otwarty do Pacjentów i Pracowników SP ZOZ w Turku/Ryszard Bartosik
 

Szanowni Państwo,

Troska o szpital powiatowy i odpowiedni nadzór nad tą placówką jest zadaniem Powiatu Tureckiego. Niestety pod rządami starosty Zbigniewa Bartosika i wicestarosty Władysława Karskiego doprowadzono do ogromnych strat finansowych w szpitalu co może spowodować ogromne problemy w funkcjonowaniu SP ZOZ w Turku a nawet jego likwidację. Brak Nadzoru i zaniechania doprowadziły do powstania wielomilionowych strat w szpitalu w latach 2011-2012.

reklama

Rok 2012 zamknął się ujemnym wynikiem finansowym, który wraz z zobowiązaniami wymagalnymi wynosi 5 459 111 zł. Odpowiedzialni za nadzór nad szpitalem starosta Zbigniew Bartosik i wicestarosta Władysław Karski oraz radni udzielający im poparcia nie mają planu naprawy, a ich działania ograniczają się do zmian na stanowisku dyrektora. Przez dwa ostatnie lata zmarnowano ciężką pracę załogi SP ZOZ w Turku oraz Zarządu Powiatu kadencji 2006-2010 i doprowadzono do kryzysu finansów szpitala, który może mieć wpływ na jego likwidację.

Zagrożone jest więc bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu i miejsca pracy w szpitalu. Jako radny Powiatu Tureckiego i były starosta turecki jestem zobowiązany przedstawić Państwu rzetelną informację o sytuacji szpitala w Turku oraz występować w obronie tej jednostki. Apeluję do pracowników Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Turku o podjęcie stanowczych działań na rzecz obrony szpitala i rozliczenia winnych.

Ryszard Bartosik-radny powiatu, starosta w latach 2006-2010

Podobne artykuły

Słyszałeś? Reaguj, pamiętaj! - akcja...

Słyszałeś? Reaguj, pamiętaj! - akcja profilaktyczna...

30-10-2019
Uwaga na oszustów wyłudzających pieniądze...

Uwaga na oszustów wyłudzających pieniądze metodą "na...

15-10-2019
Weź udział w konkursie i wygraj czujkę tlenku...

Weź udział w konkursie i wygraj czujkę tlenku węgla!

06-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama