wtorek 29 września 2020

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Oświadczenie ws kontroli RIO w SP ZOZ

Oświadczenie ws kontroli RIO w SP ZOZ
 

Zarząd Powiatu Tureckiego zapoznał się z wynikami zarządzonej w lutym bieżącego roku kontroli wewnętrznej przeprowadzonej przez pracowników starostwa w SP ZOZ w Turku, jak również z tezami zakończonej w lecznicy kontroli Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu. Kontrole wykazały rażące uchybienia w zakresie zarządzania placówką przez byłego jej dyrektora, pana Bogdana Kawkę. Wobec stwierdzonych uchybień Zarząd jednogłośnie podjął decyzję o skierowaniu wniosku o wszczęcie postępowania przez Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych.

Zarząd Powiatu, kierując się odpowiedzialnością za nadzorowaną jednostkę i w obliczu trudnej sytuacji finansowej szpitala, oświadcza, że podejmuje rozmowy ze wszystkimi środowiskami zainteresowanymi przyszłością SP ZOZ w Turku, w celu znalezienia skutecznego rozwiązania i zapewnienia trwałości jego funkcjonowania. Celem tych działań będzie zapewnienie bezpieczeństwa leczenia wszystkim mieszkańcom powiatu tureckiego, jak również stabilności zatrudnienia dla pracowników placówki.

reklama

Zarząd Powiatu stoi na stanowisku, iż okoliczności wymagają przemyślanych i rozsądnych działań. Opinie na temat lecznicy kreowane przez niektórych lokalnych polityków, świadczą o ich braku odpowiedzialności, a także o bezwzględnym wykorzystywaniu problemów SP ZOZ do realizacji własnych celów, nie licząc się z pacjentami i pracownikami turkowskiego szpitala.


Zarząd
Powiatu Tureckiego

Zbigniew Bartosik
Władysław Karski
Wojciech Rusek
Henryk Trocha
Franciszek Pyziak

Podobne artykuły

Zarząd Powiatu Tureckiego powierzył stanowisko...

Zarząd Powiatu Tureckiego powierzył stanowisko...

5 lt.
Andrzej Wojtkowiak wnioskował o zmianę terminu...

Andrzej Wojtkowiak wnioskował o zmianę terminu...

17-12-2019
Wideo: Podsumowano 100 dni pracy Zarządu...

Wideo: Podsumowano 100 dni pracy Zarządu Powiatu...

27-02-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama