poniedziałek 28 listopada 2022

Jakuba, Stefana, Romy

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Oświadczenie Starosty ws. zamiaru pobrania podatku od SP ZOZ

Oświadczenie Starosty ws. zamiaru pobrania podatku od SP ZOZ
 

Z ogromnym niepokojem odebrałem wypowiedź pana Zdzisława Czapli, burmistrza Turku, który podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej Turku oświadczył, że turkowski SP ZOZ nie będzie zwolniony z podatku od nieruchomości.

W poprzednich latach samorząd Turku wykazywał się troską o los szpitala i jego pracowników, rezygnując z obciążeń fiskalnych lecznicy wobec miasta. Dzisiaj, w obliczu kłopotów finansowych placówki i intensywnych prac nad znalezieniem skutecznego rozwiązania problemów, burmistrz Czapla w świadomy sposób odcina się od szpitala, najpierw rezygnując z zasiadania w Radzie Społecznej ZOZ, a teraz żądając uiszczenia podatku od nieruchomości.

reklama

W imieniu Zarządu Powiatu Tureckiego oświadczam, że takie nieodpowiedzialne wypowiedzi i działania mogą doprowadzić do pogłębienia problemów finansowych turkowskiego SP ZOZ, a ponadto są sygnałem dla wierzycieli lecznicy, dochodzących swoich roszczeń. Niezrozumiałą postawę pana burmistrza Czapli należy ocenić jako polityczne działanie na szkodę turkowskiego szpitala, jego pracowników, jak i całej lokalnej społeczności.

Zwracam się z apelem do burmistrzów i wójtów gmin powiatu tureckiego, których mieszkańcy korzystają z usług naszego SP ZOZ, o udzielenie wsparcia w podejmowanych działaniach na rzecz poprawy sytuacji szpitala.

Zbigniew Bartosik
Starosta Turecki

Podobne artykuły

Czy nadal opłaca się inwestować w nieruchomości...

Czy nadal opłaca się inwestować w nieruchomości w...

20 paźd.
Najem długoterminowy - atrakcyjniejszy od...

Najem długoterminowy - atrakcyjniejszy od leasingu w...

12 lip.
Numer działki - jak go ustalić za pomocą mapy?

Numer działki - jak go ustalić za pomocą mapy?

28 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama