poniedziałek 28 listopada 2022

Jakuba, Stefana, Romy

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Bitwa o szpital wygrana!!!

Bitwa o szpital wygrana!!!
 

Wygraliśmy bitwę o pozostawienie w Turku publicznego szpitala. Zarząd Powiatu Tureckiego, starosta Zbigniew Bartosik i wicestarosta Władysław Karski kolejny raz musieli ulec pod naporem pracowników szpitala i radnych opozycji, rezygnując z planów dzierżawy SP ZOZ w Turku.

Mimo że Zarząd Powiatu jednogłośnie przyjął projekt uchwały o wydzierżawieniu szpitala na 20 lat, w porządku Sesji Rady Powiatu na 24 maja 2013 r. ten punkt się nie znalazł. Oznacza to, że niekompetentna i nieudolna władza skapitulowała. Przyczyną rezygnacji niestety nie jest troska o szpital, tylko strach przed utratą stołków.

reklama

Porażająca wręcz nieudolność starosty i wicestarosty, a także skandal z odprawą dla byłego dyrektora szpitala w wysokości 17 tys. złotych potwierdzają, że postulat PiS o odwołaniu starosty jest jak najbardziej aktualny. Ludzie sprawujący władzę w powiecie tureckim nie są w stanie wykonywać nałożonych nań obowiązków. Sprawa szpitala jest najbardziej wyrazistym potwierdzeniem powyższego stanowiska.

Wygraliśmy bitwę jednak musimy pamiętać, iż winni za straty w szpitalu nadal sprawują władzę, nadal pogrążają naszą powiatową lecznicę, która nie posiada planu naprawczego i jest zadłużana. Dlatego obowiązkiem wszystkich odpowiedzialnych samorządowców jest doprowadzenie do zmiany ekipy rządzącej w powiecie, a następnie wprowadzenie działań umożliwiających wyjście powiatu z kryzysu.

Ryszard Bartosik – Przewodniczący PiS w Turku

Podobne artykuły

Szpital w Turku dostanie pieniądze na podwyżki...

Szpital w Turku dostanie pieniądze na podwyżki dla...

6 paźd.
Zarząd Powiatu Tureckiego powierzył stanowisko...

Zarząd Powiatu Tureckiego powierzył stanowisko...

05-02-2020
Andrzej Wojtkowiak wnioskował o zmianę terminu...

Andrzej Wojtkowiak wnioskował o zmianę terminu...

17-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama