czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Pracownia ceramiki w muzeum

Pracownia ceramiki w muzeum
 

Nasza pracownia ceramiczna to owoc pracy z pasją. Sukcesywnie zdobywamy wiedzę na temat technologii ceramiki i umiejętności jej wytwarzania. Wciąż poznajemy nowe techniki modelowania i zdobienia wyrobów ceramicznych.

Od niedawna  prowadzimy pracownię ceramiczną w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera. Zajęcia prowadzimy  z dziećmi w wielu przedszkolnym, jak i starszymi. Interesuje nas terapeutyczny i pedagogiczny aspekt pracy w glinie, co staramy się zgłębiać poprzez obserwowanie zachowań dzieci w akcie twórczym.

reklama

Małych twórców o dopiero kształtującej się wrażliwości, zajęcia z ceramiki otwierają na wielowymiarowe odczuwanie świata, który dopiero poznają. Poprawiają koncentrację, rozwijają ekspresję plastyczną i uczą współdziałania w grupie.

W przyszłości chcemy czerpać inspiracje z życia codziennego, lokalnych tradycji oraz własnych obserwacji. Taka próba obrazowania świata za pomocą rąk przyczynia się do rozwijania wyobraźni, twórczego myślenia, budowania świata wartości, a być może także do lepienia „nowego” człowieka....nie tylko w glinie.

Prowadzący:
Marta Baraniecka
Ewa Ogrodowczyk

reklama

materiał prasowy Muzeum Miasta Turku 

Podobne artykuły

Budowa drogi przy terenach inwestycyjnych w...

Budowa drogi przy terenach inwestycyjnych w...

7 sierp.
Ruszyła budowa drogi w sołectwie Skarżyn-Kolonia

Ruszyła budowa drogi w sołectwie Skarżyn-Kolonia

19 maj.
Trwa budowa drogi gminnej na Terenie...

Trwa budowa drogi gminnej na Terenie Aktywizacji...

18 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama