niedziela 17 stycznia 2021

Antoniego, Henryki, Mariana

reklama

Podium dla Terenowych z 4x4

Podium dla Terenowych z 4x4 - foto: archiwum klubu
foto: archiwum klubuZespoły zdecydowały się na zaplombowanie wyciągarek 

Rajdy samochodowe cieszą się coraz większą popularnością, przyciągając miłośników dobrych aut i przygód z nutką adrenaliny. Na pewno jest to ciekawa pasja, która także w Turku ma wielu fanów. Stowarzyszenie Tur 4x4 bierze udział w licznych wydarzeniach tego typu, osiągając niemałe sukcesy. Tym razem nasi reprezentanci doskonale poradzili sobie na rajdzie w Łodzi, organizowanym przez firmę Infinity Group.

Rajd odbył się 17 listopada na terenach od Arturówka po Głowno (Łódź). Do pokonania była ok. 70-80 km trasa, podczas której do zdobycia były liczne pieczątki i fotopunkty. Zawodnicy mogli startować w kilku konkurencjach survivalowych lub zmierzyć się z wymagającym trialem. Wysoki poziom trudności trasy, ogromna ilość błota, starorzecza – dla członków Tur 4x4 to idealne warunki do świetnej zabawy!

reklama

W rajdzie obowiązywał podział na dwie klasy samochodowe: turystyk i extreme. By wyrównać rywalizację organizatorzy wprowadzili przelicznik punktowy. Wprowadzono także klasę quad, z racji tego, że te czterokołowce cieszą się coraz większą popularnością. Uczestnicy musieli pamiętać o wyposażeniu swoich pojazdów w solidne zaczepy do wyciągania, akcesoria pomocnicze typu liny, taśmy, szekle, urządzenia nawigacyjne (GPS), aparaty fotograficzne i ciepłe ubranie.

Z klubu Tur 4x4 startowało pięć załóg samochodowych oraz cztery załogi z quadami. Możemy pochwalić się sukcesami w klasie extreme: turkowianie zajęli pierwsze i trzecie miejsce w klasyfikacji. W zwycięskiej ekipie znaleźli się kierowca Bogdan Wachnik oraz piloci: Rafał Grzelak oraz Artur Słomowski (w aucie mitsubishi Pajero). Trzecią pozycję wywalczyła grupa w składzie: kierowca Marcin Wojciechowski oraz piloci: Michał Kolasiński i Waldemar Chrostek (Land Rover Discovery).

Zespoły zdecydowały się na zaplombowanie wyciągarek, co uniemożliwiło ich użycie, lecz dało szansę na zwiększenie przewagi punktowej. To już kolejne zwycięstwo klubu, który nie tylko udziela się w rajdach na terenie całego kraju, ale organizuje imprezy na terenie miasta, włączając się w życie kulturalne Turku. Przypominamy, że już 8 grudnia odbędzie Rajd Choinkowy, podczas którego każdy będzie mógł nie tylko zobaczyć zmagania kierowców, ale także wziąć w nich udział! Wszystko w szczytnym celu: zebrane podczas imprezy pieniądze zostaną przekazane Stowarzyszeniu Przystań.

ma

Podobne artykuły

Mikołajkowy Tur4x4 obdarował dzieciaki ze szpitala

Mikołajkowy Tur4x4 obdarował dzieciaki ze szpitala

06-12-2016
Wideo: V Rajd Choinkowy dla Ismenki

Wideo: V Rajd Choinkowy dla Ismenki

07-12-2015
Offroadowcy pokonali przeszkody i pomogli...

Offroadowcy pokonali przeszkody i pomogli Ismence Bąk

07-12-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama