sobota 16 stycznia 2021

Mascelego, Walerii, Włodzimierza

reklama

Rajd Choinkowy Tur 4x4 - sprawdź, jakie atrakcje czekają!

Rajd Choinkowy Tur 4x4 - sprawdź, jakie atrakcje czekają! - foto: archiwum klubu
foto: archiwum klubuTak wyglądała ubiegłoroczna, III edycja Rajdu Choinkowego 

W kulturalnym kalendarzu naszego powiatu na stałe zapisała się zupełnie odjechana impreza – rajdy samochodów terenowych. Co więcej, nie jest ona organizowana wyłącznie dla posiadaczy aut terenowych, przystosowanych do ciężkich warunków. Każdy, kto chce wziąć udział w wydarzeniu odnajdzie coś dla siebie, przy okazji pomagając (w tym roku) Stowarzyszeniu Przystań.

Do udziału w wydarzeniu zaprasza organizator - Stowarzyszenie Miłośników Samochodów Terenowych Tur 4x4. Rajd Choinkowy, który odbędzie się 8 grudnia na terenie „starej” Mirandy przy ul. Kaliskiej. Dla mieszkańców to nie tylko możliwość obserwowania rajdowców w akcji, ale także sprawdzenia własnych umiejętności. Każdy zainteresowany będzie mógł za symboliczną kwotę przejechać się po wyznaczonym torze samochodem terenowym.

reklama
Każdy zainteresowany będzie mógł za symboliczną kwotę przejechać się po wyznaczonym torze samochodem terenowym.

Program imprezy jest wyjątkowo atrakcyjny zarówno dla uczestników rajdu, jak i zgromadzonej publiczności. Właścicieli aut, którzy startują w rajdzie obowiązuje wpisowe w wysokości 180 zł od samochodu, 150 zł od quadu. W ramach tej kwoty znajdują się pamiątkowy kufel z logo Tur 4x4, naklejki, gadżety, ciepły posiłek i darmowe wejście na Termy w Uniejowie.

Samochody będą mogły rywalizować ze sobą w kilku konkurencjach: OS szybkościowy, wyścig równoległy, trial czy OS przeprawowy. Z trialem zmierzą się także motocykle. Trasy będą wymagające i widowiskowe – na pewno będzie na co popatrzeć! Podczas podsumowania wydarzenia w Domu Strażaka o godz. 16.00 zagra Big Band Miasta Turek, co jest dodatkową atrakcją.

reklama

Jeżeli ktoś myśli, że jako widz nie będzie mógł wziąć aktywnego udziału w imprezie, jest w wielkim błędzie! Nie ma mowy o nudzie: do dyspozycji przybyłych będzie m.in. paintball, basen z morsami, punkt medyczny, w którym będzie można zasięgnąć porady czy nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy, pyszna, gorąca zupa, radiostacja wojskowa na samochodzie marki Star oraz możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na torze rajdowym. Każdy zainteresowany będzie mógł zobaczyć, jak wybrane auto wygląda oraz jak sprawdza się w trudnych warunkach terenowych. Na pewno będzie to gratka dla wszystkich fanów motoryzacji.

Wszyscy, którzy przyniosą swoje kiełbaski, będą mogli upiec je w wielkim ognisku, które powstanie na terenie rajdu. Będzie można także kupić pamiątkowy, gliniany kufel oraz gadżety z koncertu Oddziału Zamkniętego, w tym plakaty z autografami członków zespołu. Wszystko to w szczytnym celu – zebrane środki zostaną przekazane Stowarzyszeniu Przystań, które działa na rzecz dzieci i młodzieży. Dokładając więc symboliczną kwotę, wspieramy szczytny cel.

Dowodem na to, że Rajd Choinkowy będzie naprawdę niezwykłym wydarzeniem, jest zaangażowanie sponsorów. Inicjatywę wspomagają: PROFIm, Termy Uniejów, Nadleśnictwo Turek, PGKiM, Pryzmat, Emika, WizArt, Unicorn, OSP Turek, Pub 21, Dach Bud, Jacaszek, Inter Marche, Części do Aut Japońskich i Koreańskich, Wachnik, Iva Pit, Jacek Wzorek, Boxpack, Drewtur, Kowal Truck s.c., MIDWAY PAINTBALL, Radio ZET GOLD, BIG BAND TUREK, Klub Krótkofalowców SP3KWA Turek przy Spółdzielni Mieszkaniowej Tęcza, AGRONAS, Biuro Podróży "My Travel", Unicorn.

Zachecamy także do polubienia oraz obserwacji profilu klubu Tur4x4: www.facebook.com/Tur4x4

Patronat medialny nad rajdem objął Portal Turek.net.pl. Musisz tam być!

ma

Podobne artykuły

Mikołajkowy Tur4x4 obdarował dzieciaki ze szpitala

Mikołajkowy Tur4x4 obdarował dzieciaki ze szpitala

06-12-2016
Wideo: V Rajd Choinkowy dla Ismenki

Wideo: V Rajd Choinkowy dla Ismenki

07-12-2015
Offroadowcy pokonali przeszkody i pomogli...

Offroadowcy pokonali przeszkody i pomogli Ismence Bąk

07-12-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama