niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

5°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

LPS z myślą o rodzinach

LPS z myślą o rodzinach
 

W celu wsparcia wielodzietnych rodzin z Turku „Lokalne Porozumienie Samorządowe” przygotowuje projekt uchwały dotyczący wprowadzenia w naszym mieście „Turkowskiej Karty Rodziny”. Ustanowienie takiej karty byłoby wzmocnieniem funkcji rodziny i kondycji finansowej rodzin wielodzietnych.

€‹Projekt ten ma na celu tworzenie dobrych warunków dla życia i rozwoju rodziny wielodzietnej, a także promocję modelu rodziny wielodzietnej.

reklama

Projekt ten ma na celu tworzenie dobrych warunków dla życia i rozwoju rodziny wielodzietnej, a także promocję modelu rodziny wielodzietnej. Posiadając Kartę Rodziny rodzina z trojgiem lub więcej dzieci, mogłaby mieć zapewnione ulgi oraz zniżki do takich obiektów miejskich jak: kryta pływalnia, grota solna i kino. Posiadacz karty mógłby zostać również całkowicie zwolniony z opłat w bibliotece.

Karta Rodziny jest pomysłem, który ma wprowadzić w życie coraz więcej samorządów w Polsce. Wśród wielu miast, które zamierzają od nowego roku realizować projekt „Karty Rodziny” są m.in. takie miasta jak Konin, Pleszew, Wołomin, Grodzisk Mazowiecki, Poznań, Gdańsk, czy Nowy Sącz. Samorządy te wyszły również z propozycją współpracy do podmiotów prywatnych, co ma poskutkować wprowadzeniem upustów dla wieloletnich rodzin w licznych marketach i przedsiębiorstwach usługowych.

Projekt jest w fazie przygotowań i wkrótce zostanie przedłożony przez członków Lokalnego Porozumienia Samorządowego burmistrzowi Turku. Do tego czasu Lokalne Porozumienie Samorządowe zaprasza mieszkańców miasta do nadsyłania swoich własnych propozycji na funkcjonowanie TKR w naszym mieście. Pomysły i uwagi można nadsyłać na adres biuro@lps.org.pl. Informacje o postępach w pracy nad projektem będą publikowane na stronie www.lps.org.pl.

Będzie to kolejna inicjatywa podejmowana przez członków „Lokalnego Porozumienia Samorządowego”, której celem jest pomoc mieszkańcom Turku.

reklama

materiał prasowy

Podobne artykuły

Foto-partner miejskiej Karty Dużej Rodziny

Foto-partner miejskiej Karty Dużej Rodziny

27-06-2018
Wigilia w LPS-ie, ze śpiewem i Wilijarzami

Wigilia w LPS-ie, ze śpiewem i Wilijarzami

22-12-2017
LPS: Turek ogrywany przez Przykonę

LPS: Turek ogrywany przez Przykonę

31-10-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama