wtorek 27 lipca 2021

Aureliusza, Natalii, Rudolfa

29°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Kolejna sztuka pod znakiem zbrodni i kary

Kolejna sztuka pod znakiem zbrodni i kary - foto: M. Derucki
foto: M. DeruckiChętni do wystąpienia w "Lilijach" w oczekiwaniu na kasting 

W minioną niedzielę, 30 marca, odbył się kasting do sztuki na podstawie ballady Adama Mickiewicza „Lilije”. W tym roku zgłosiło się aż 28 osób, które które chcą spróbować swoich sił w tegorocznej edycji tego niezwykłego projektu.

Kasting oraz następujące po nim warsztaty aktorskie, poprzedzają wyjątkową inscenizację teatralną, która wzorem zeszłorocznej Balladyny, odbędzie się w plenerowej, nocnej scenerii. Tym razem tłem tego niesamowitego spektaklu nie będzie ściana lasu a tafla wody przykońskiego zbiornika.

reklama

Rekrutację przeprowadzili aktorzy Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu - Małgorzata Kałędkiewicz, aktorka i wykładowca w Studium Animatorów oraz aktor Marcin Trzęsowski, aktor kaliskiego teatru.

Zobacz fragmenty Balladyny w Lasach Tura

Romantyczna ballada „Lilije” opowiada historię kobiety, która zdradza swojego męża, a następnie, ze strachu na reakcję małżonka, zabija go z zimną krwią. Przygotowywany spektakl zarówno motywem przewodnim, jak i wykonaniem wpisze się w konwencję ubiegłorocznej innowacyjnego spektaklu „Balladyna”.

reklama

Dla wszystkich starających się o rolę w „Lilijach” mam dobrą informację. Organizatorzy informują, że potencjał każdego uczestnika zostanie wykorzystany. W skrócie: każdy przeszedł etap kastingu i zakwalifikował się na warsztaty.

Premiera „Lilij” odbędzie sie w dzień zakończenia roku szkolnego, 27 czerwca br.

Projekt realizowany jest przez Lokalną Grupę Działania T.UR., Nadleśnictwo Turek oraz Gminę Przykona.

Podobne artykuły

Pierwszy w regionie festiwal chleba i filmów...

Pierwszy w regionie festiwal chleba i filmów...

01-09-2019
Festiwal chleba i filmów kulinarnych

Festiwal chleba i filmów kulinarnych "Kultura ze...

21-08-2019
Wideo: Uroczyście uruchomiono działalność...

Wideo: Uroczyście uruchomiono działalność Inkubatora...

08-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama