poniedziałek 03 października 2022

Bogumiła, Gerarda, Józefy

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Turek z posłem?

Turek z posłem?
 

Nasze miasto w wyniku takich, a nie innych wyników ostatnich wyborów parlamentarnych nie ma swego rodzimego reprezentanta w Sejmie, ale to może się zmienić. W poselskiej ławie ponownie zasiąść może Irena Tomaszak-Zesiuk z PO, o ile wyrazi na to zgodę.

Przyczyną wystąpienia takiej ewentualności jest przykre wydarzenie, do którego doszło w dniu 1 kwietnia. Dziś w wieku 57 lat, po ciężkiej chorobie, zmarła w szpitalu we Wrześni posłanka Krystyna Poślednia z Platformy Obywatelskiej. Podczas wyborów w październiku 2011 roku w naszym okręgu PO zdobyła 3 mandaty poselskie. Uzyskali je: Tomasz Nowak (24 346 głosów), Paweł Arndt (12 627 głosów) oraz właśnie Krystyna Poślednia (8 714 głosów). Blisko uzyskania mandatu była Irena Tomaszak-Zesiuk, której zabrakło zaledwie 169 głosów, by wyprzedzić Krystynę Poślednią.

reklama

Jak wskazuje art. 251 Kodeksu wyborczego, w przypadku śmierci posła Marszałek Sejmu zawiadamia, na podstawie informacji Państwowej Komisji Wyborczej, kolejnego kandydata z tej samej listy kandydatów, który w wyborach otrzymał kolejno największą liczbę głosów, o przysługującym mu pierwszeństwie do mandatu. W ten oto sposób Turek znów może mieć posła. Może, o ile zgodzi się na to Irena Tomaszak-Zesiuk.

AW
 

Podobne artykuły

Kobieto - kurs samoobrony uczyni Cię...

Kobieto - kurs samoobrony uczyni Cię bezpieczniejszą

14-10-2016
100 dni Posła Bartosika: Program 500+ i...

100 dni Posła Bartosika: Program 500+ i zapytania o...

18-02-2016
Pojechali do Brukseli, aby walczyć o wydłużenie...

Pojechali do Brukseli, aby walczyć o wydłużenie...

07-10-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama