niedziela 24 stycznia 2021

Felicji, Roberta, Sławy

reklama

W maju wygra Komorowski. Wygra zgoda i bezpieczeństwo

W maju wygra Komorowski. Wygra zgoda i bezpieczeństwo
 

W dniu 20 kwietnia w Turku odbyła się konferencja prasowa czołowych lokalnych polityków PO – poseł Ireny Tomaszak-Zesiuk i senatora Ireneusza Niewiarowskiego. Celem spotkania było podsumowanie sukcesów osiągniętych w trakcie prezydentury Bronisława Komorowskiego.

Pani poseł oraz senator byli przekonani, że Bronisław Komorowski wywalczy kolejną kadencję prezydentury, gdyż sprawdził się piastując ten urząd i jest politykiem, który ma duże doświadczenie. Ponadto wie, że tylko zgoda buduje. Wszystko to sprawia, że Polacy chętnie okazują poparcie Bronisławowi Komorowskiemu, widząc w nim nieustannie głowę państwa, wyważonego człowieka, który potrzebny jest Ojczyźnie szczególnie w czasie niepokojów za naszą wschodnią granica.

reklama

Jak zauważyli Irena Tomaszak-Zesiuk i Ireneusz Niewiarowski,  prezydent Komorowski prowadząc rozważną politykę wewnętrzną i zewnętrzną stał się ojcem wielu sukcesów. Jednym z owych plusów jest dbałość o bezpieczeństwo. Trzeba tutaj wspomnieć m.in. o programie modernizacji sił zbrojnych, odejściu tzw. „polityki ekspedycyjnej”, podniesieniu do 2% PKB wydatków na armię i o umacnianiu pozycji Polski w NATO. Bronisław Komorowski to także prezydent, dla którego wielką wartością jest rodzina. Zaowocowało to takimi dokonaniami w mijającej kadencji, jak nowy system ulg podatkowych na dzieci, powstanie programu „Dobry Klimat dla Rodziny”, funkcjonowanie ponad 300 samorządowych Kart Dużej Rodziny, czy też wprowadzenie projektu zmian w Kodeksie Pracy, ułatwiających łączenie życia rodzinnego i zawodowego itd. Jak można było usłyszeć podczas konferencji, okres prezydentury Bronisława Komorowskiego to także czas tworzenia dobrego prawa, czas stawiania na innowacyjność i na konkurencyjną gospodarkę. W ocenie Ireny Tomaszak-Zesiuk i Ireneusza Niewiarowskiego prezydent Bronisław Komorowski zjednał sobie sympatię milionów ludzi promowaniem nowoczesnego patriotyzmu. Patriotyzmu, który nie opiera się na smutnym celebrowaniu poszczególnych rocznic, ale na pozytywnej dumie z bycia Polakiem, na stawianiu na takie radosne przedsięwzięcia, jak np. marsz „Razem dla Niepodległej czy akcja „Narodowe Czytanie”.

Poseł Tomaszak-Zesiuk i senator Niewiarowski nie tylko wspominali sukcesy już osiągnięte, ale też  patrzyli w przyszłość wskazując, jakie cele stawia sobie Bronisław Komorowski na kolejną kadencję. Są to np. wprowadzenie Karty Młodego Przedsiębiorcy oraz rozwiązanie problemu nadużywania umów cywilnoprawnych. Inne pomysły to m.in. szybkie wdrożenie programu budowy mieszkań na wynajem z umiarkowanym czynszem, jak również uchwalenie ustawy o innowacyjności, dzięki której w Polsce powstawałyby lepsze i lepiej płatne miejsce pracy.

W trakcie konferencji poruszona została także ważna kwestia głosowania korespondencyjnego. Obecnie każdy uprawniony obywatel może głosować korespondencyjnie, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. By to zrobić, należy najpóźniej do 27 kwietnia 2015 - osobiście, telefonicznie, pisemnie lub formie elektronicznej - zgłosić zamiar takiego głosowania w swojej gminie. Więcej informacji o takiej formie głosowania można znaleźć na stronie http://prezydent2015.pkw.gov.pl/aktualnosci/5/24_Glosowanie_korespondencyjne.

reklama

AW

Podobne artykuły

Wideo: Ciesielski jako 5-tka na liście Koalicji...

Wideo: Ciesielski jako 5-tka na liście Koalicji...

09-08-2019
Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo...

Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo Samorządowe...

28-06-2019
Wideo: Niepokojące sygnały o zadłużeniu...

Wideo: Niepokojące sygnały o zadłużeniu szpitala w...

14-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama