poniedziałek 03 października 2022

Bogumiła, Gerarda, Józefy

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Masz troje lub więcej dzieci? Skorzystaj ze zniżek!

Masz troje lub więcej dzieci? Skorzystaj ze zniżek! - Foto: sxc.hu / Patrick Moore
Foto: sxc.hu / Patrick Moore 

Jeżeli posiadasz troje dzieci lub więcej, możesz skorzystać ze zniżek w ramach Turkowskiej Karty Dużej Rodziny, która obowiązuje na terenie miasta Turek. Pomysł Lokalnego Porozumienia Samorządowego szybko zyskał zwolenników w Urzędzie Miasta, a jego realizacja ułatwi życie rodzinom wielodzietnym.

Turkowska Karta Dużej Rodziny jest ukłonem w stronę rodzin wielodzietnych, które często borykają się z finansowymi problemami. Utrzymanie trojga lub więcej dzieci jest ogromnym wydatkiem – często koszty życia pochłaniają znaczną część środków, których brakuje np. na kulturę.

reklama

Gdzie zaoszczędzą posiadacze karty? W Miejskim Domu Kultury – bilety na seanse w Kinie Tur, koszty zajęć artystycznych, bilety na imprezy organizowane przez MDK będą 50% tańsze. Również w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Turku bilety na krytą pływalnię, do groty solnej, na siłownię i korty tenisowe kupimy z 50% zniżką.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku wprowadziła bezpłatne karty biblioteczne dla czytelników do 16 lat, którzy posiadają minimum dwójkę rodzeństwa. Z kolei żłobki i przedszkola prowadzone przez Gminę Miejską Turek wprowadziły pełne zwolnienie z opłat (nie dotyczy kosztów posiłków).

Liczne ulgi zaproponowali także przedsiębiorcy – Zakład Handlowo-Usługowo Transportowy w Turku (ul. Piłsudskiego 3/24) przyznaje posiadaczom karty 10% zniżki na rolety, żaluje i moskitiery. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo Handlowe „Stars” Sp. Z.o.o  (ul. Braci Marszlów 4) oferuje 8% zniżki na preparaty OTC i kosmetyki, zaś Przedsiębiorstwo Porukcyjno-Usługowo Handlowe „Pinus” (ul. Milewskiego 10) 8%  zniżki na cały asortyment.

50% rabat na usługi z zakresu prawa rodzinnego rodziny wielodzietne otrzymają w Kancelarii Prawno Finansowej Max (ul. Dobrska 11), a także w Salonie Fryzjerskim „Styl” (ul. Uniejowska 33a) oraz w Salonie Fryzjerskim S.C.K. Rosiak i wspólnik (ul. Mickiewicza 3). Jak wiadomo, gdzie dużo dzieci, tam i duży koszt artykułów szkolnych. Rodzice i ich pociechy będą mogli skorzystać ze zniżek w Sklepie Kredka (ul. Szeroka 15) uzyskując rabart 5% i 10% przy zakupach powyżej 100 zł.

reklama

Aby uzyskać Turecką Kartę Dużej Rodziny należy złożyć odpowiedni wniosek w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Turku. Wniosek jest dostępny na stronie internetowej UM w Turku (www.miastoturek.pl) w zakładce „Turkowska Karta Dużej Rodziny”.

ma

Podobne artykuły

Ulgi w ramach Turkowskiej Karty Mieszkańca od 1...

Ulgi w ramach Turkowskiej Karty Mieszkańca od 1 lipca

28-04-2020
Starostwo i Urząd Miejski wspólnie apelują do...

Starostwo i Urząd Miejski wspólnie apelują do...

12-03-2020
Rusza nowy program zniżek czyli Turkowska Karta...

Rusza nowy program zniżek czyli Turkowska Karta...

22-01-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama