piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Dzięki OSZ i OHP mogą zostać kosmetyczkami i operatorami koparek

Dzięki OSZ i OHP mogą zostać kosmetyczkami i operatorami koparek
 

Już niebawem 30 młodych mieszkańców naszego powiatu będzie mogło za darmo zdobyć prawo jazdy kat. B i C, czy też odbyć staże zawodowe. Jest to możliwe dzięki działaniom lokalnego Ośrodka Szkolenia Zawodowego i Punktu Pośrednictwa Pracy, których funkcjonowanie przynosi kolejne pozytywne efekty, dające ludziom wkraczającym na rynek pracy szansę na sukces. Póki co w miniony piątek kilkadziesiąt osób odebrało dyplomy zaświadczające ukończenie takich szkoleń, jak operator koparko-ładowarki i kosmetyczka. Z nowych kwalifikacji mogą cieszyć się 23 osoby.

Spotkanie, będące zwieńczeniem kolejnego etapu działań realizowanych dzięki projektowi prowadzonemu przez Ochotnicze Hufce Pracy „OHP jako realizator usług rynku pracy”, odbyło się w dniu 11 lipca w siedzibie OSZ i PPP przy ul. Konińskiej. Z kursantami spotkali się nie tylko specjalista do spraw szkoleń - Karol Mac, ale i zastępca komendanta wojewódzkiego OHP w Poznaniu - Zdzisław Dębowski, członek Zarządu Powiatu Tureckiego - Henryk Trocha, dyrektor ZSR CKP w Kaczkach Średnich - Sławomir Kosobudzki czy też lokalny przedsiębiorca - Włodzimierz Adamiak.

reklama

Uroczyste spotkanie było okazją do wręczenia dyplomów i certyfikatów, ale i też do złożenia gratulacji. – Chciałem wam pogratulować zdobytych kwalifikacji i uprawnień, których posiadanie pomoże wam na lokalnym rynku pracy, umożliwi znalezienie zatrudnienia, da nowe perspektywy – mówił Karol Mac.

Wspomniane dwa typy kursów ukończyły 23 osoby, ale warto pamiętać, że ogółem turkowski OSZ może pochwalić się o wiele bardziej imponującymi wynikami działań w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”. Wszakże na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy w projekcie wzięło udział 68 kobiet i 103 mężczyzn czyli ogółem 171 osób. Z tego grona kursantów 48,53 % pań i 76,70 % panów znalazło lub kontynuuje zatrudnienie (łącznie 112 osób ze wspomnianych 171). Innymi słowy tzw. wskaźnik efektywności zatrudnieniowej wyniósł aż 65, 50%.

Choć wiele już zrobiono, to wciąż osoby chcące uzyskać pomoc w znalezieniu pracy mogą liczyć na kolejne formy wsparcia. Za sprawą Ochotniczych Hufców Pracy rozpoczyna się właśnie realizacja nowego projektu „Gwarancje dla młodzieży”, adresowanego dla osób w wieku od 18 do 25 roku życia, znajdującychsię w trudnej sytuacji, bezrobotnych.

reklama

Od września będziemy realizowali nowy projekt „Gwarancje dla młodzieży”, skierowany do młodych osób, bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo. Jest to projekt przeznaczony dla poszukujących zatrudnienia. Dzięki temu projektowi będzie można odbyć szkolenia, będzie można zrobić prawo jazdy kategorii B czy C, czy też uprawnienia operatora koparko-ładowarki, magazyniera czy spawacza. Co najlepsze - wszystkie osoby, które będą uczestniczyły w tym projekcie, będą miały szansę na staż, a w perspektywie na zatrudnienie – wyjaśniał Karol Mac dodając, że na chętnych czeka 30 miejsc, a nie jest to liczba bynajmniej niewielka, gdyż w wielu innych wielkopolskich powiatach z takiej opcji będzie mogło skorzystać o połowę mniej osób.

AW

Podobne artykuły

50-lecie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

50-lecie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

14 wrz.
Spływ kajakowy z młodzieżą OHP

Spływ kajakowy z młodzieżą OHP

3 sierp.
Akcja Lato w Ochotniczym Hufcu Pracy w Turku

Akcja Lato w Ochotniczym Hufcu Pracy w Turku

22 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama