czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Zostaną spawaczami, magazynierami, kasjerkami. Wszystko dzięki MCK

Zostaną spawaczami, magazynierami, kasjerkami. Wszystko dzięki MCK - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Kolejna grupa młodych mieszkańców naszego powiatu będzie miała szansę poradzić sobie lepiej na rynku pracy. 36 osób uzyskało nowe kwalifikacje, biorąc udział w najnowszej odsłonie projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy", prowadzonego przez Młodzieżowe Centrum Kariery  w Turku.

Na przestrzeni ostatnich tygodni kilkudziesięciu mieszkańców powiatu tureckiego zdobywało wiedzę i umiejętności potrzebne do tego, by ostatecznie uzyskać kwalifikacje zawodowe, pozwalające na pracę jak spawacz met. MAG, magazynier z obsługą wózków jezdniowych, kasjer – sprzedawca. Owa grupa 36 osób dołączyła do szerokiego grona ludzi, dla których skorzystanie z pomocy MCK i OHP okazało się bardzo trafną decyzją. Wszakże od początku istnienia projektu czyli od czerwca 2013 roku  w MCK w Turku przeszkolonych zostało 207 osób (80 kobiet, 127 mężczyzn). Z prowadzonych statystyk wynika, że 80,19 proc. osób uczestniczących w bezpłatnych szkoleniach znalazło zatrudnienie na tureckim rynku pracy. Wśród nich zatrudnienie uzyskało aż 85,83 proc. mężczyzn, którzy skorzystali m.in. z takich szkoleń jak: operator koparko- ładowarki, magazynier z obsługą wózków jezdniowych, spawacze metodami MAG i TIG oraz 71,25 proc. kobiet, przeszkolonych w zawodach kosmetyczka, barman – kelnerka czy sprzedawca z obsługa kas fiskalnych i terminali płatniczych.

reklama

Podsumowania najnowszej odsłony projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy" dokonano w siedzibie Młodzieżowego Centrum Kariery w Turku. W wydarzeniu uczestniczyli nie tylko kursanci, ale też wiceburmistrz Miasta Turku - Jerzy Kurzawa, dyrektor CEiPM w Koninie - Krzysztof Mijalski, dyrektor PUP w Turku - Beata Bartczak, czy też komendant Środowiskowego Hufca Pracy w Turku - Małgorzata Białas.

Podsumowania ostatniej edycji dokonał Karol Mac. – Oferujemy kursy doskonalące, kursy kwalifikacyjne z różnych obszarów i zakresów tematycznych. Kursy są  ściśle dopasowane  do potrzeb rynku pracy oraz wymogów naszych kursantów. Zajęcia na kursach i szkoleniach mają charakter praktyczny, gdzie pod okiem profesjonalnej kadry specjalistów kursanci ćwiczą swoje umiejętności.  To co nas wyróżnia, to profesjonalizm w realizacji szkoleń i kursów. Jesteśmy nastawieni na ciągły rozwój i doskonalenie metod pracy – mówił Koordynator Zespołu Projektowego MCK. Karol Mac gratulował wszystkim kursantom, jednocześnie dziękując firmom i instytucjom współpracującym z MCK, wśród których  oprócz lokalnych przedsiębiorstw znalazły się m.in. takie instytucje jak Powiatowy Urząd Pracy w Turku.

Wprawdzie przytoczone kursy zostały zakończone, ale za chwilę nadarzy się okazja, by skorzystać z kolejnych szkoleń. W pierwszym kwartale 2015 roku bezrobotna młodzież w wieku 18- 25 lat będzie mogła skorzystać ze szkoleń o kierunkach: pracownik biurowy z modułem przedsiębiorczości i małej księgowości, operator koparko- ładowarki oraz kosmetyczka.

reklama

O tym, że warto skorzystać z oferty kursów przekonany jest Karol Mac. – OHP pomaga młodym osobom, a szczególnie tym długotrwale bezrobotnym i zagrożonym wykluczeniem społecznym w odnalezieniu swojego miejsca na lokalnym rynku pracy poprzez przekwalifikowanie i rozwój zawodowy. Nasze projekty pomagają znaleźć pracę, ale też sprawiają, że młodzi ludzie pozostają w Polsce – mówił Karol Mac podczas spotkania w siedzibie Młodzieżowego Centrum Kariery w Turku, zachęcając do udziału w dalszych działaniach.

Oprac. AW
Foto: MD

Podobne artykuły

Turek: Chcą się szkolić i pracować. Karol Mac...

Turek: Chcą się szkolić i pracować. Karol Mac...

24-08-2018
Gm. Turek. Płatne reklamy na ogrodzeniach...

Gm. Turek. Płatne reklamy na ogrodzeniach szkół?...

21-11-2017
Dzięki kursom MCK mogą pracować jako...

Dzięki kursom MCK mogą pracować jako kosmetyczki...

01-09-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama