poniedziałek 17 czerwca 2024

Laury, Leszka, Marcjana

reklama

Kandydat na prezydenta i ambasadorzy odwiedzą Turek

Kandydat na prezydenta i ambasadorzy odwiedzą Turek
 

Wszystko wskazuje na to, że najbliższy piątek 13 nie będzie pechowy dla mieszkańców naszego powiatu. Setki młodych ludzi ucieszy otwarcie nowej hali sportowej przy ZST, a w Turku tego dnia pojawią się – by spotkać się m.in. z lokalnymi przedsiębiorcami i samorządowcami w  celu przeprowadzenia rozmów o współpracy – ambasadorowie Gruzji i Białorusi, jak również kandydat na prezydenta RP – Adam Jarubas.

Otwarcie hali wybudowanej w technologii pasywnej będzie nie lada wydarzeniem, które zaszczycić powinni swą obecnością nie tylko lokalni politycy, ale też starostowie powiatów ościennych, czy też wicemarszałek województwa wielkopolskiego - Wojciech Jankowiak. Ponadto w Turku tego dnia zjawić się mają ambasadorowie Gruzji i Białorusi. Jak wskazał starosta Seńko, wizyta ambasadorów poskutkuje m.in. spotkaniami w czasie których toczyć się będą rozmowy na temat różnorakiej współpracy. Mowa nie tylko o współpracy kulturowej, ale też o nawiązaniu kontaktów biznesowych. Zainteresowanie takim właśnie spotkaniem wykazali lokalni przedsiębiorcy, widząc potrzebę i możliwość kooperacji w celu zaistnienia na tych rynkach zagranicznych.

reklama

13 marca to także dzień wizyty w Wielkopolsce kandydata na prezydenta RP z ramienia PSL. Adam Jarubas zawita również do Turku. Polityk zjawi się w Tureckim Inkubatorze Przedsiębiorczości,  gdzie przed południem zobaczy się z lokalnymi samorządowcami, przedsiębiorcami oraz przedstawicielami rozmaitych instytucji. W czasie spotkania poruszony ma zostać m.in. temat sytuacji gospodarczej naszego powiatu.

Wspomniane spotkania to nie wszystko. W marcu w Olszówce odbędzie się Konwent Starostów Województwa Wielkopolskiego.

AW

Akadiusz Wszędybył dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły
Będzie większa współpraca między firmą a...

Będzie większa współpraca między firmą a powiatem. Starosta po...

1 lt.
Wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa....

Wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa. PSP i PTTK Turek łączą...

3 st.
Park i geotermia? Czwartek pod znakiem obrad...

Park i geotermia? Czwartek pod znakiem obrad samorządów miejskiego i...

26-04-2023
Współpraca i patronat. Porozumienie ZSR CKP w...

Współpraca i patronat. Porozumienie ZSR CKP w Kaczkach Średnich z...

17-05-2022
Współpraca Miasta i Mleczarni Turek

Współpraca Miasta i Mleczarni Turek

23-02-2021
Współpraca Zespołu Szkół Technicznych z...

Współpraca Zespołu Szkół Technicznych z Energą

05-11-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama