środa 12 sierpnia 2020

Hilarii, Juliana, Lecha

reklama

Już dziś: Pierwszy konwent fantastyki KoKon trwa

Już dziś: Pierwszy konwent fantastyki KoKon trwa
 

Już 22 i 23 stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie (ul. Przemysłowa 3d) odbędzie się I Konwent Fantastyki KoKon. Na wszystkich miłośników fantastyki, gier planszowych i komputerowych czekają tego dnia liczne atrakcje.

KoKon to Konwent Fantastyki, którego celem jest zapewnienie młodzieży zarówno rozrywki, jak też szansy spotkania z różnymi kreatywnymi możliwościami, jakie zapewnia wyobraźnia.

reklama

Jeszcze przed Konwentem, uczestnicy będą mogli zmierzyć się w eliminacjach do Otwartego Turnieju League of Legends, którego finały odbędą się na miejscu w piątek, 22 stycznia.

Miasto było spokojne. Nic nie zapowiadało, by za chwilę miało stać się tutaj coś niezwykłego. Nic, poza tym, że dziesiątki młodych osób, zamiast pozostać w domu, kierowały się do Młodzieżowego Domu Kultury. Po co tam zmierzali, nie było jasne. Część z nich w przebraniach nie z tego świata, inni – głównie z dworca – jak na wyprawę, wyposażeni w plecaki i karimaty. Wszyscy razem ustawiali się w szeregi, oczekujące na otwarcie drzwi. Nad nimi transparent: „Rozwiń Skrzydła. KoKon 2016”.

To jednak nie jedyna atrakcja tego dnia! Uczestnicy będą mogli też poznać tajniki sztuki gamedev’u, czyli tworzenia gier komputerowych, oraz odwiedzić zróżnicowane stanowiska wystawców, a dla odpoczynku – spotkać się przy kominku by zagrać w komputerową grę karcianą Hearthstone.

reklama

Drugiego dnia Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie przejdzie prawdziwą przemianę. Znikną wszystkie obecne pierwszego dnia komputery i przedstawiciele wirtualnej fantastyki. Pojawią się za to książki, prawdziwe gry planszowe i karciane oraz wytwórcy rękodzieła. Wszystko po to, aby przedstawić młodzieży fantastykę, która otacza ich na co dzień.

Podobne artykuły

Wiśniewski i Sochacki nagrodzeni za...

Wiśniewski i Sochacki nagrodzeni za propagowanie...

18-05-2018
Florystki i floryści, informatycy i...

Florystki i floryści, informatycy i informatyczki....

12-10-2017
Co zrobić jeżeli nie udało się zdać poprawki z...

Co zrobić jeżeli nie udało się zdać poprawki z matury?

12-09-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama