środa 05 sierpnia 2020

Emila, Karoliny, Kary

reklama

Odbyli kursy i staże dzięki OHP i MCK. Gratulował im Karol Mac

Odbyli kursy i staże dzięki OHP i MCK. Gratulował im Karol Mac
 

W dniu 28 stycznia, w nowej siedzibie Młodzieżowego Centrum Kariery w Turku przy ul. Armii Krajowej, odbyło się kolejne już podsumowanie projektów, realizowanych przez OHP i MCK, nad którymi czuwa Karol Mac: – Efektywność zatrudnieniowa po szkoleniach zawodowych, organizowanych przez naszą jednostkę - w ciągu 3 miesięcy, kiedy to badamy efektywność - jest na poziomie ok. 80%. (…) Średnia daje wynik 82%. Praktycznie wszystkie te osoby, które chcą pracować, naprawdę chcą pracować, tę pracę znajdują.

W czwartkowym spotkaniu wzięli udział nie tylko młodzi uczestnicy kursów, ale też szacowni goście: dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Turku – Beata Bartczak, komendant Środowiskowego Hufca Pracy w Turku – Małgorzata Białas, były dyrektor ZSR CKP w Kaczkach Średnich – Sławomir Kosobudzki, radny Rady Miejskiej Turku – Dariusz Jasak i radny Rady Gminy Turek – Michał Kocik.

reklama

Dziś podsumowujemy szkolenia z zakresu dwóch projektów czyli w ramach „Gwarancji dla młodzieży” i „OHP jako realizator usług rynku pracy”. Były to między innymi krótkie szkolenia zawodowe, ukierunkowane na konkretne zapotrzebowanie na lokalnym rynku pracy. Mowa o szkoleniach z zakresu operatora wózka jezdniowego oraz spawacza metodą TIG – mówił Karol Mac, dziękując przy okazji Powiatowemu Urzędowi Pracy za współpracę. We wspomnianych bezpłatnych szkoleniach zawodowych mogły wziąć udział osoby w wieku od 18 do 25 lat, bezrobotne, nieaktywne zawodowo, o wykształceniu podstawowym, gimnazjalnym, zawodowym lub średnim, które wyraziły chęć podniesienia własnych kwalifikacji zawodowych.

26 młodych ludzie może teraz zostać operatorem wózka lub spawaczem.  Inni chętni poświęcili czas na przebrnięcie przez kurs kelnera-barmana z obsługą kasy fiskalnej i terminali kart płatniczych, czy też kursy języka angielskiego, przedsiębiorczości i inne.

Nic dziwnego, że młodych ambitnych ludzi przyciągnął projekt „Gwarancje dla młodzieży”. Jest to projekt kilkuczęściowy. Składa się zarówno ze szkoleń zawodowych, poradnictwa i doradztwa zawodowego, zajęć z prawnikiem i psychologiem itp. Kończył się on stażem zawodowym np. Starostwie Powiatowym w Kole, w firmie pana Bociana, w firmie transportowej itd.  Efekty tychże działań chwalił jeden z lokalnych pracodawców, Michał Kocik: – 39 osób ukończyło projekt „Gwarancje dla młodzieży”. To 39 szans na lepsze odnalezienie się na rynku pracy. Osobiście muszę przyznać, że przygotowanie merytoryczne kursantów znalazło zastosowanie w pracy praktycznej. Myślę, że wszyscy jesteśmy zadowoleni. Warto korzystać z takich szans.

reklama

Już od lutego prowadzony będzie nowy nabór chętnych na szkolenia, które zakończą się stażami. Grupa docelowa będzie składać się z 20 osób. – Jeśli macie znajomych, którzy chcę brać udział na naszym projekcie, to serdecznie zapraszamy – mówił do zebranych Karol Mac. Więcej informacji pod numerem telefonu: 533 909 643 bądź mailowo: mck.turek@ohp.pl

AW

Podobne artykuły

Turek: Chcą się szkolić i pracować. Karol Mac...

Turek: Chcą się szkolić i pracować. Karol Mac...

24-08-2018
Dzięki kursom MCK mogą pracować jako...

Dzięki kursom MCK mogą pracować jako kosmetyczki...

01-09-2017
Ukończyli kursy MCK i OHP. Mogą spawać, być...

Ukończyli kursy MCK i OHP. Mogą spawać, być...

08-02-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama