sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Co dalej, trzecioklasisto? - Gimnazjaliści z "Jedynki" przed trudnymi wyborami

Co dalej, trzecioklasisto? -  Gimnazjaliści z
 

Trzecioklasiści , kończący w tym roku szkołę stają przed poważnymi wyborami, m.in. szkół dalszej edukacji. Żeby ułatwić im podjęcie decyzji w szkole aktywnie działa doradztwo edukacyjno – zawodowe.

W ramach tych działań 03.06.2016 r. gimnazjaliści uczestniczyli w spotkaniu, które odbyło się w Sądzie Rejonowym w Turku. O zawodzie prawnika, radcy prawnego i sędziego opowiedziała prezes p. Barbara Sowińska, młodzież mogła wcielić się w role zawodów prawniczych.

reklama

Natomiast 09.06.2016 r. gimnazjaliści z „Jedynki” odwiedzili zakład produkcyjny EK Elektrokabel FABRYKA KABLI Karolak i synowie Spółka Jawna. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia hal produkcyjno – magazynowych, prześledzili proces produkcji kabla najwyższej jakości oraz zapoznali się z zadaniami, jakie wykonują elektronicy i energetycy oraz pracownicy produkcyjni.

Oba spotkania w zakładach pracy zorganizowano w ramach doradztwa edukacyjno – zawodowego. Wycieczki zawodoznawcze znacząco mogą wpłynąć na decyzje o wyborze nowej szkoły. Dyrekcja i uczniowie szkoły dziękują instytucjom za możliwość poznania tak ciekawych miejsc pracy.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Myjnia na Wyzwolenia. Starostwo za, mieszkańcy...

Myjnia na Wyzwolenia. Starostwo za, mieszkańcy...

12-07-2019
Ruszyły dyżury mediatorów w Sądzie Rejonowym w...

Ruszyły dyżury mediatorów w Sądzie Rejonowym w Turku

13-03-2019
Wybory 2018: Sąd oddala apelację. KW...

Wybory 2018: Sąd oddala apelację. KW Towarzystwa...

08-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama