czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

#CzarnyPoniedziałek w Turku. Mieszkańcy znów zaprotestują

#CzarnyPoniedziałek w Turku. Mieszkańcy znów zaprotestują - Foto: M. Derucki
Foto: M. Derucki 

W poniedziałek, 3 października turkowianie zebrali się pod pomnikiem „Nigdy Więcej Wojny”, by wspólnie z resztą Polaków wygłosić protest przeciwko zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego w naszym kraju. Polki czujnie obserwują działania obecnego rządu i zamierzają zawalczyć w sprawach kobiet po raz kolejny, tym razem 24 października, w 41. rocznicę islandzkiego protestu kobiet.

- Nie zrozumieli, więc zrobimy to kolejny raz! Nie zgadzam się, aby dzieci rodziły dzieci! Nie zgadzam się, aby ofiary gwałtów musiały rodzic dzieci swoich oprawców. Nie zgadzam się, aby kobiety musiały nosić pod sercem ciężko chore dzieciątko tylko po to, aby patrzeć na jego śmierć zaraz po porodzie. Nie zgadzam się na zakaz badań prenatalnych. Nie zgadzam się, aby po poronieniu kobiety były przesłuchiwane. Nie zgadzam się, aby „banda oszołomów” debatowała na temat mojej macicy i mojego ciała. Nic o nas bez nas. - napisała do redakcji Turek.net.pl organizatorka kolejnego protestu.

reklama

Podobnie jak poprzednim razem, w proteście wezmą udział kobiety z całej Polski. W poniedziałek 24 października turkowianki zjednoczą się w Ogólnopolskim Strajku Kobiet i spotkają się o godz. 15:00 pod pomnikiem Orła Białego w małym parku przy I LO w Turku.

go

Podobne artykuły

Wideo: Czarny Protest w Turku. Kobiety...

Wideo: Czarny Protest w Turku. Kobiety strajkowały i...

24-10-2016
Inicjatorka Czarnego Protestu pochodzi z...

Inicjatorka Czarnego Protestu pochodzi z Dobrej. M....

21-10-2016
Turek: Czarny Protest pod pomnikiem NWW

Turek: Czarny Protest pod pomnikiem NWW

03-10-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama