środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Już dziś: Debata o historii i polityce z profesorem Piaseckim

Już dziś: Debata o historii i polityce z profesorem Piaseckim - foto: MA
foto: MAProfesor Andrzej Piasecki 

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku serdecznie zaprasza wszystkich miłośników historii i polityki na spotkanie z prof. Andrzejem Piaseckim. Wydarzenie będzie nie tylko okazją do promocji najnowszej książki profesora pt. „Polska 1945-2015. Historia polityczna”, którą współtworzył wspólnie z Ryszardem Michalakiem, ale także do debaty na temat współczesnej historii i polityki Polski.

Publikacja, z którą przyjeżdża do Turku Andrzej Piasecki, to jedna z niewielu monografii opisujących historię polityczną Polski od czasów powojennych do współczesności. Znajdziemy w niej około 400 podrozdziałów zawierających najbardziej aktualną analizę wydarzeń, zjawisk i postaci, które odegrały ważną rolę w polskich przemianach lat 1945-2015. Przypisy też odbiegają od klasycznych standardów. Mamy tu odsyłacze do pełnych wersji książek, artykułów, widowisk, słuchowisk, zdjęć, stron internetowych oraz innych oryginalnych dokumentów. I wreszcie autorstwo książki jest także nietypowe: dwaj historycy i politolodzy, różniący się w interpretacji dziejów, a zarazem uzupełniający się pod względem specjalizacji.

reklama

Profesor dr hab. Andrzej Piasecki to częsty gość turkowskiej biblioteki. Jest wykładowcą uniwersyteckim, dziennikarzem, naukowcem, ale przede wszystkim turkowianinem. Po studiach na Uniwersytecie Wrocławskim wrócił do rodzinnego miasta, gdzie pracował m.in. jako nauczyciel historii Liceum i doradca metodyczny (WOM Konin). Był także organizatorem i pierwszym redaktorem naczelnym tygodnika „Echo Turku”. Działał w opozycji solidarnościowej, współtworzył Komitet Obywatelski, a w latach dziewięćdziesiątych był radnym Rady Miejskiej Turku. Aktualnie pracuje jako wykładowca na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Jest także członkiem Rady Programowej serii wydawniczej „Bibliotheca Turcoviana”.

Na spotkanie promujące książkę, połączone z debatą historyczno-polityczną zapraszamy w najbliższy poniedziałek 19 grudnia o godz. 18.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku.

Materiał prasowy MBP w Turku

Podobne artykuły

Niecodzienne odkrycie we Wrzącej. Prace...

Niecodzienne odkrycie we Wrzącej. Prace ekshumacyjne...

10 lip.
Paweł Janicki - Czerwcowa rocznica

Paweł Janicki - Czerwcowa rocznica

23 czerw.
Wideo: 680 rocznica nadania praw miejskich i...

Wideo: 680 rocznica nadania praw miejskich i...

25 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama